Sizlere bu yazımızda The Hateful Eight hakkında olan film yorumunu paylaştık ve sizlere The Hateful Eight hakkında olan film yorumumuzu paylaştık.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Western tipindeki film, İç Savaş'ın bitmesinden altı, 8 veya 12 sene sonra, bir grup yabancının, tipiden çıkmak için dağ üstündeki bir konaklama yerine saklanması ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediniyor. The Hateful Eight’te bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçer. Yolcular, cellat John Ruth ve tuttuğu kaçak Daisy Domergue, Domergue'nun adalete verilmesi için Ruth'un "Cellat" olarak bilinen Red Rock kasabasına hızla yol alır. Yolda 2 yabancıyla tanışırlar: Biri, kötü şöhretli bir ödül avcısı olan, zenci bir eski federasyon askeri olan Binbaşı Marquis Warren ve diğeri de kasabanın şerifi olduğunu söyleyen güneyli haydut Chris Mannix. Tipi sonucu yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, bir dağdaki geçitte konaklama yeri olan Minnie's Haberdashery'ye saklanır. Minnie's'e vardıklarında onları mekânın sahibi değil, dört yabancı karşılar: Minnie annesini ziyaret ederken Minnie's'e göz kulaklık yapan Bob, Red Rock celladı Oswaldo Mobray, Kovboy Joe Gage ve Müttefik Sanford Smithers. Fırtına, dağdaki sığınma yerini etkisi altına alırken, 8 gezginimiz, Red Rock'a hiç varamayabileceklerini anlar.Usta yönetmen Quentin Tarantino'nun en son projesi olan 'The Hateful Eight' hikayesinin internete sızması sonrasında Tarantino tarafından iptal edimişti. Fakat daha sonra çekilmesine karar verilen filmin başrollerinde Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Michael Madsen, Walton Goggins , Jennifer Jason Leigh, Tim Roth yer alıyor. Filmin başyapımcıları Harvey Weinstein, Bob Weinstein ve Georgia Kacandes, yardımcı yapımcıları ise Coco Francini ve William Paul Clark.Yazar Yorumu

Gayet güzel ve akıcı bir film olan The Hateful Eight adlı film gerçekten izlenebilir, kaliteli oyuncu yapısından oluşan nadir bulabileceğiniz filmlerden bir tanesidir. Yönetmeni ve senaristiyle de ön plana çıkan filmlerden bir tanesi. Fragmanından dahi keyif aldığımı söylebilirim. Western film sevenler için kesinlikle kaçırılmaması gereken nadir filmlerden. İzlemenizi Tavsiye Ederim.

Filmden Kareler

017292.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

The Hateful Eight
Senaryo7.6
Oyunculuk7.8
Akıcılık8
Efekt8.2
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
9.7

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler