Merhaba arkadaşlar kısa bir aradan sonra sizlere şöyle lezzetli bir yazı hazırlamak istedim. Uzun zamandır aklımda olan ve bir türlü fırsat bulamadığım Süper Kahramanlar serisinin temelini inşallah bu yazımızla atacağız. İlk olarak Aquaman’i seçmemde ki amaç aslında uzun bir aradan sonra gün yüzüne çıkmaya hazırlanan ve bu zamana kadar hakkı yenen , eziklenen bir kahramanın dramını ve özelliklerini sizlere tanıtmak isteyişimdir.

Çizgi roman aleminde herkesin tanıdığı Aquaman ilk defa beyazperde de Batman vs Superman:Adaletin Şafağı filminde görüldü. Filmde çok kısa bir akış içerisinde görünen Aquaman aslında ben geldim ve artık buralardayım diyordu. Batman vs Superman filminden önce vizyon tarihi açıklanmıştı hatta filmin başrol oyuncusu yani Aquman’i canlandıracak olan Jason Momoa’nın Aquaman halindeyken resimleri paylaşılmıştı. Bu resmi yazı içerisinde vereceğim. İlk olarak gerçek anlamda beyazperde ye Justice League : Part 1 filmiyle çıkacak olan Aquaman daha sonra kendi solo filmi ile yani Aquaman filmi ile de sinema aleminde bir süre adını duyuracağa benziyor. İlk olarak Justice League filminde sahneye çıkmasının sebebini de yazının devamında açıklayacağım. Geçelim şimdi Aquaman’in tanıtımına.

 

Aquaman vizyon tarihi

Aquaman Kimdir ?

Aquaman’in asıl adı Arthur’dur. Küçüklüğünde babası tarafından çok eziyet görmüştür. Bunun sebebi ise babasının Arthur’u gerçek bir savaşçı ve varis yapmak istemesidir. Zorlu koşullar altında güçlerini  kontrol etmeyi öğrenebilmesi ve denizlere hükmedebilmesi için aslında babasının bunu yapması gerekmektedir. Arthur çizgi romanlarda sarı kısa saçlı, mavi gözlü ve vücudu sarı pullarla kaplıdır. Fakat filme bakıldığında siyah uzun saçlı ve sadece kolu ve belden aşağısı pullarla kaplı olduğu görülür. Sanırım Arthur’un o ezik görüntüsüne bir el atılması gerektiği düşünülmüş. Atlantis’te yaşayan ve Atlantis’in kralı olan Arthur hayatı boyunca dünyayı diğer Süper Kahramanlara kıyasla daha fazla kurtarmıştır. Sürekli deniz altında takılıyor olsa da güçleri sayesinde kendi sınırlarını aşmıştır ve bu sayede hem karada hemde su altında yaşayabilmektedir. Aquaman Justice League’nin kurucu üyelerindendir. Bu yüzden ilk olarak Justice League filminde beyazperdeye taşınmıştır. Arthur’u özet bir şekilde tanıdığımıza göre gelin birazda güçlerine bakalım.

 

aquaman_teaser_textless

 

Aquaman’in Güçleri Nelerdir ?

Aquaman denizde yaşayan tüm canlılarla iletişim kurabilir ve onları yönetebilir. Denizlerde büyük girdaplar açabilir ve tusinamiler yaratabilir. Hükmettiği canlılar ile çok büyük hasarlar verebilen veya çok iyi savunmalar yaratabilen Aquaman çizgi romanlarda balina ve piranalar ile pek çok saldırı ve savunma yapmıştır. Yaşadığı ve kralı olduğu Atlantis’te savaş tekniklerinde kendini geliştirmiş, savaş ve dövüş konusunda oldukça yetenekli ve tecrübelidir. Bunun yanı sıra su altında çok hızlı hareket edebilmektedir fakat kara da çok fazla hıza ulaşamamaktadır. Yine de normal insanlara kıyasla daha hızlı hareket etmektedir. Oldukça dayanıklı bir vücuda sahip olan Aquaman denizin derinliklerinde rahatlıkla yaşayabilmektedir. Süperman oldukça güçlü bir kahraman olsa da  bir çok şeye karşı (kripton gibi) güçsüz duruma düşmektedir. Fakat Aquaman’in vücudu herşeye karşı dayanıklıdır.

Aquama’in kullandığı mızrak kendisine Neptün tarafından verilmiştir. Neptün’ün kullandığı bu mızrak tanrıların dünyadan ayrılması ile birlikte Neptün kendi gücünün özünü bu mızrağa aktarır ve okyanusları yönetmesi için Artur’a yani Atlantis kralı Aquaman’e verir. Bu mızrak sayesinde gücünün doruk noktalarına ulaşan Aquaman çizgi romanlar da pek çok Süper Kahraman’a karşı zafer kazanmıştır. Tabi ki filmde çok farklı şeyler olacağı kesin.

Güzel bir yazının daha sonuna geldik arkadaşlar. Aquaman hakkında bilgi paylaşımlarına devam edeceğim. Filmler ve süper kahramanlar hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız Filmyorumlari.org sitemizi takipte kalın ve sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Yeni bir yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. tunç

    hiçbir zaman hak ettiği değeri bulamamış bi karakter. aquaman en birincidir. adam suyun efendisi

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler