Merhabalar ! Bu yazımızda sizler için IMDB puanlarına göre en çok puan almış 5 filmi derledik .

 

5-ZÜĞÜRT AĞA

Usta oyuncu Şener Şen ‘ in başrolde bulunduğu Züğürt Ağa listenin 5.sırasında . Hem güldüren hem ağlatan film 10.162 kişinin oyuyla 8.8 puanı sonuna kadar hak ediyor . 1985 yapımlı filmin başrollerinde Şener Şen , Erdal Özyağcılar ve Nilgün Nazlı bulunuyor . Yönetmen ise Nesli Çölgeçen . 

 

 

4-Süt Kardeşler 

Süt kardeşler filmi 15.057 kişinin oyuyla tam 9 puan almış . 1976 yapımlı filmin başrollerinde Kemal Sunal , Halit Akçatepe ve Ayşen Gruda bulunuyor  . Yönetmenlik koltuğunda oturan isim ise Ertem Eğilmez . 

 

 

3-TOSUN PAŞA

3.sırayı 1976 yapımlı Tosun Paşa kapmış . 16.088 kişinin oyuyla 9.1 puan alan bu efsane filmin başrollerinde Kemal Sunal , Şener Şen , Adile Naşit ve Müjde Ar bulunuyor . Yönetmen ise Kartal Tibet .

 

 

2-Hababam Sınıfı

Geldik 2.sıraya . Listenin 2.sırasında efsaneler efsanesi Hababam Sınıfı bulunuyor . İMDB ‘ den 28.950 kişinin oyuyla tam tamına 9.4 puan alan film puanını sonuna kadar hak ediyor . Oyuncu kadrosunda ; Munir Özkul , Şener Şen , Tarık Akan , Adile Naşit , Kemal Sunal , Halit Akçatepe gibi yıldız oyuncalar yer alıyor . Yönetmenlik koltuğunda ise Ertem Eğilmez var .

 

 

1-DAĞ 2

Geldik zirveye .  Zirvedeki film Dağ 2 . 2016 ‘ ya damga vuran en önemli Türk filmi tartışmasız Dağ 2 ‘ dir . 7 ‘ den 70 ‘ e herkesin gittiği çok başarılı bir bordo bereli filmi olan Dağ 2 IMDB  ‘den  88.742  kişinin oyuyla tam 9.8 puan almış ! Başrollerde Ozan Ağaç , Bedii Akın ve Murat Arkın ‘ ın bulunduğu efsane filmin yönetmeni Alper Çağlar.

 

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler