Bu yazımızda 2011 yılında vizyona girmiş olan her türden en iyi filmleri listeye ekledik. 2011 yılında vizyona giren ve mutlaka izlenmesi gereken filmlere bu yazımızda göz atabilirsiniz. Bu listeye eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa yorum yaparak bizlere ulaşabilirsiniz.

  • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II)

Harry-Potter-and-The-Deathly-Hallows-Part-2-Wallpapers-6İşte karşınızda sinemadaki 10 yıllık macerasının ardından final yapan en fantastik film. O kadar geçen zaman içinde Harry Potter serisini her zaman sevdik ve izledik. 2011 yılı en çokta Harry Potter serisinin final yaptığı yıl olarak hatırlanacak. Her ne kadar bazı kesimler final bölümünü beğenmeseler de bence yine de her şey güzeldi. Bunca yılın emeğine hiçbir şekilde saygısızlık edemeyiz. Eğer hala Harry Potter serisine başlamadıysanız kesinlikle başlamınızı öneririm. Bu büyülü maceraya siz de katılın.

Imdb Puanı: 8.1

  • Can Dostum (Intouchables)

maxresdefaultFransa yapımı olan biyografi, dram ve komedi türündeki filmde gerçek bir dostluğun hikayesi anlatılıyor. Filmde oldukça zengin bir aristokrat olan Philippe kendisine bakıcı olarak cezaevinden yeni çıkmış olan Driss işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmadığını düşünür. Tüm bunlara rağmen dünyanın en zıt iki karakteri muhteşem bir dostluğa doğru yelken açarlar. İzlemenizi gerçekten tavsiye ettiğim 2011 yılının en anlamlı filmlerinden bir tanesi. Filmi izlerken keşke hiç bitmeseydi diyeceksiniz. Film bize seyir zevki verirken aynı zamanda da hayata dair muhteşem dersler veriyor.

Imdb Puanı: 8.6

  • Ejdarha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo)

the-girl-with-the-dragon-tattoo_3485312011 yılının bir diğer kitap uyarlaması olan film de Ejderha Dövmeli Kız. Daniel Craig ve Rooney Mara’nın baş rolünde yer aldığı film 2011 yılının izlenmesi gereken filmlerinden bir tanesi. Filmin yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü yönetmen David Fincher oturuyor. Filmi izlerken zaten Fincher’ın yönetmen olduğunun etkilerini hissediyorsunuz. Senaryoya önem veriyorsanız kaçırmayın derim.

Imdb Puanı: 7.8

  • Hugo

hugo-the-keyDünyaca ünlü yönetmen Martin Scorsese, Hugo filmi ile bizlere sinemanın başlangıcını anlatıyor. Bu filmde babasından kalan bir makineyi tamir etmek için bir çocuktan başlayarak sinema tarihinin ilk filmine kadar yolculuk yapıyoruz. Scorsese ne kadar iyi bir yönetmen olduğunu bir kez daha kanıtlamış bu film ile. Oyunculuklardan da kalite akıyor. İzlemesi zevkli bir film.

Imdb Puanı: 7.5

  • Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game of Shadows)

sherlock_holmes_a_game_of_shadows-wideİşte karşınızda dünyanın en çok tanınan, en zeki dedektifi. Sherlock Holmes ve en yakın dostu ve yardımcısı olan Dr. Watson’ın maceralarına bu film ile tanıklık edeceğiz. Robert Downey Jr. ve Jude Law muhteşem oyunculuk performansları sergilemişler. Sherlock Holmes rolü Robert Downey Jr’a tam oturmuş. Mükemmel bir oyuncu seçimi. Eğlenceli, aksiyon  ve zeka dolu bu filmi kaçırmayın.

Imdb Puanı: 7.5

  • Duyguların Rengi (The Help)

338977Duyguların Rengi filmi en çok satanlar listesine girmeyi başaran aynı isimli kitaptan beyaz perdeye aktarıldı. İyi ki de aktarılmış. Böylece konusu böylesine müthiş olan bir hikayeyi tüm dünya da tanımış oldu. Filmde Amerika’da zamanında ırkçılığın ne boyutlarda olduğunu gözler önüne seriyor. Bu tarz dram filmlerini seviyorsanız bence izlemelisiniz.

Imdb Puanı: 8.1

  • Paris’te Gece Yarısı (Midnight In Paris)

midnight_paris2İşte karşınızda 2011 yılının en iyi romantik filmi. Yönetmenliğini usta yönetmen Woody Allen’ın yaptığı filmin baş rollerinde Owen Wilson ve Rachel McAdams gibi ünlü isimler yer alıyor. Film Fransa’da geçtiği için tabiî ki de işin içinde mutlaka aşk oluyor. Eğer sanata çok büyük bir ilginiz varsa bu filme bayılacaksınız. Gerek müzikleri gerekse de seçilen mekanlar çok başarılı.

Imdb Puanı: 7.7

  • X-Men: Birinci Sınıf (X-Men: First Class)

Pakorn-x-men-first-class-25197968-2560-1810X-Men’in bu filminde çok daha eskilere doğru bir yolculuk yapıyoruz. Serinin bu filminde Profesör ve Magneto’nun dost oldukları dönem anlatılıyor. X-Men’in hikayesinin temelleri bu film ile atılıyor diyebiliriz. Yine harika görsel efektlere ve bol aksiyona sahip bir film var karşımızda. X-Men serisini seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim.

Imdb Puanı: 7.8

  • Büyük Dövüş (Warrior)

1f682e366c037f39eb7a5ee035acc311Bana göre 2011 yılının en iddialı filmlerinden bir tanesi de Büyük Dövüş’tür. Parçalanmış bir ailenin dram dolu hikayesine tanıklık ediyoruz. İki kardeşin karşı karşıya geldiği büyük bir dövüşe kendinizi hazırlayın. Tom Hardy ve Joel Edgerton filmde olağanüstü bir şekilde oyunculuk performansı sergilemişler. Filmde her türden duyguyu yönetmenler bizlere müthiş bir şekilde geçiriyorlar. İzlemenizi kesinlikle tavsiye edeceğim bir film.

Imdb Puanı: 8.2

  • Yaşam Şifresi (Source Code)

source-code-film-1920x1080-wallpaper359969Yaşam Şifresi, 2011 yılının en iyi bilim kurgu filmlerinden bir tanesi. Duncan Jones’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin baş rolünde ünlü aktör Jake Gyllenhaal yer almakta. Filmde hükümet tarafından gerçekleştirilen yaşam şifresi adlı program sayesinde başka birinin kimliğine geçiş yaparak, geçiş yaptığımız kişinin hayatını 18 dakika yaşayabilmekte. Stevens’ın amacı ise bu programı kullanıp bombacıyı engelleyerek onun gerçekleştireceği son eylemi durdurmaktır.

Imdb Puanı: 7.5

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler