Harley Quinn

Harley Quinn Kimdir ?

İlk olarak Batman: Animated Series 22.Bölümde oraya çıkan Harley Quinn , Joker’in yardımcısıdır. Aslında Arkham’da psikiyatr olarak çalışmaktadır. Batman Joker’i yendikten sonra Akrham’a getirir. Burada Harly, Joker’i görerek aşık olur. Joker’in kaçması için ona yardımcı olur ve bundan sonra birlikte çalışmaya başlarlar. Joker ile aralarında pek çok kez sorunlar çıkmıştır. Batman’in Joker’i öldürmesi üzerine büyük bir kin besleyen Harley , Batman’in en büyük düşmanlarından birisi olmuştur.

 

 

Harley Quinn kimdir

Harley Quinn’in Güçleri Nelerdir ?

Harley Quinn’in aslında çok büyük güçleri yoktur. Poison Ivy’in üzerinde yaptığı deneyler ve ona verdiği antitoksinler sonucunda vücudunda çeşitli değişiklikler olmuştur. Normal bir insandan daha çevik biri haline gelen Harley, toksinlere karşıda dayanıklılık kazanmıştır. Aslında jimlastik ile uğraşan Harley’in vücudu normal bir insandan daha esnekti bu değişimler ile birlikte vücudu ölümcül bir silaha dönüşür.

 

Harley Quinn bilinmeyenler

Harley Quinn’deki Değişimler

İlk çıktığı zamanlarda soytarı kostümü içerisinde yer alan Harley , kısa sürede  sevilen karakterlerden bir tanesi olmuştur. Fakat kıyafeti sebebi ile pek çok kez eleştirilmiştir. Karakterin iyileştirilmesi ve sinemaya uyarlanabilmesi için soytarı kıyafeti tamamen kaldırılarak daha sexi ve ölümcül bir görünüm oluşturulur. Bu son hali ile pek çok filmsever ve animeseverin gözde karakterlerinden bir tanesi olmayı başardı.Harley Quinn bilinmesi gerekenler

Harley Quinn’in Suicide Squad’a Girişi

Çizgi roman dünyasında Harley Quinn’in Suicide Squad’a girişi oldukça büyük bir maziye dayanmaktadır. Joker yakalandık sonra Harley onu kurtarmak için Joker’i yakalanmasına yardım eden bir adamı öldürür. Black Canary’i tarafından yakalanarak tutuklanır. Burada Harley , Deadshot’ı görür ve onu Joker zanneder ve ona aşık olur. Deadshot bunun farkına varır ve kızın tam bir manyak olduğunu anladığı için kaçacak delik arar. Bu sırada Joker’in öldürüldüğü haberi duyulmaya başlar bunun üzerine Harley kaçar. Kaçtıktan sonra Joker’in maskesinin peşine düşen Harley, uzun uğraşlar sonucu maskeyi almayı başarır. Deadshot’in Joker olduğunu sandığı için ona maskeyi zorla takar ve onun kesinlikle Joker olduğuna inanmış olur. Deashot büyün bunlara dayanamaz ve Harley’i vurur. Ölümle burun buruna gelen Harley bu hikaye içerisinde çok beğenilir. Harley’e özel çizgi seriler çıkarılır ve resmi olarak Suicide Squad’a katılmış olur.

 

Harley Quinn güçleri nelerdir

 

Harley Quinn Hakkında Küçük Bilgiler

  • Harley Quinn sinema ile ilk defa 12 Ağustos 2016 tarihinde tanışacaktır. Suicide Squad: Gerçek Kötüler filminde rol alacak olan Harley’in şimdiden pek çok trailer ve müzik yayınlandı.
  • Ayrıca 2016 yılında yayınlanacak Batman serisinin son filminde de yer alacaktır.
  • Harley Quinn karakterine Suicide Squad filmin de Margot Robbie hayat verecek.

Harley Quinn’in Suicide Squad Filminden Kesitleri

Harley Quinn

Harley Quinn ilginç bilgiler

Suicide Squad’ın Harley Quinn’e Özel Fragmanı

Harley Quinn’in Suicide Squad:Gerçek Kötüler filminde yer aldığı sahnelerden oluşan özel bir fragman yayınlayan film yapımcıları, Harley Quinn hayranlarını sinemaya doldurmayı kafalarına koymuş gibi görünüyor.

Harley Quinn’e Özel Suicide Squad-Bad Girl Film Müziği

Suicide Squad filminde hiç şüphesiz en çok konuşulacak kahramanların başında Harley olacaktır. Bunun farkında olan film yapımcıları Harley Quinn’in üzerine oynamaya devam ediyorlar. Avril Lavinge tarafından seslendirilen Bad Girl şarkısı şimdiden milyonlarca insan tarafından izlendi.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Demir

    Kimi zaman azılı bir katil, kimi zaman ise katıksız bir psikopat, zeki bir psikiyatr, yufka yürekli bir kötü olarak karşımıza gelen dünyanın en güzel kötüsü Harley Quinn hakkında tüm her şeyi ben bu yazıda öğrendim: Link kaldırıldı.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler