Recep İvedik ; her sene bir yenisinin gelip baştan sona küfür ederek , delice hareketler yaparak paranın dibine vuran 16 Şubat ‘ ta 5 . sinin geleceği bizim için 3.derece bir komedi filmi . Tahminimizce 16 Şubatta boş koltuk kalmayacak , hafta sonu hasılat rekoru kıracak olan Recep İvedik 5 ‘in fragman incelemesini yapacağız .

 

 

Fragmanda esprilerin çoğunun verilmesi bence büyük bir hata . Osman Pazarlama filmindeki espriler fragmanında verilmişti ve izleyiciler bu durumdan dolayı pek hoşnut olmamıştı . Aynı durumun Recep İvedik 5 ‘ te de olacğını düşünüyorum . Espriler hakkında da yorum yapacak olursak ; mizah seviyesi çok düşük . Yalnızca argo tabiriyle beğenildiğini düşünüyorum .

 

 

Fragmanda , öyle bir sahne vardı ki fragmanda damarımıza bastı demek yalan olmaz . Boks maçında Recep ‘ in karşısına koymuşlar bir Azeri kardeşimizi , dövüyorlar . Yanlış algılamayın , bu bir boks mücadelesi ama tepki alacaklarını bile bile neden bir Azeri’yi rakip olarak seçmişler anlamadım .

 

 

Birazda fragmanın süresine değinmezsek olmaz . 3 dakika bir fragman için oldukça uzun bir süre . Ancak bu durumun gişe performansını olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum . Tam tersine fragmanın sevilmiş ve komik bulunmuş olduğundan gidileceğini düşünüyorum .

 

 

İyi bir film olmayacağını düşünsemde inşallah izleyicileri eğlendirmeyi başarabilecek bir film olur . Giderseniz eğer – Şahsen gitmenizi önermem – eğlenmenize bakın iyi seyirler !

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler