Doctor Strange’in İlk Çıkışı

Doctor Strange, Steve Ditko ve Stan Lee tarafından 1963 yılında yaratılmış bir Marvel karakteridir. Bu karakter Steve Ditko ve Stan Lee’nin Spider Man’den sonra yaratmış oldukları ilk karakterdir. Doctor Strange’in tam adı Stephen Vincent Strange’dir. Marvel’in ve hatta tüm çizgi roman aleminin en güçlü büyücülerinden bir tanesidir. Büyü konusunda tam bir uzmandır. Kendisi gerçekte de bir doktordur ve eski bir beyin cerrahıdır.

Doctor Strange’in Hayatı

Doctor Strange geçirmiş olduğu bir trafik kazasının ardından elindeki sinir hücreleri zarar görmüş ve doktorluk mesleğini de yapamaz hale gelmiştir. Beyin cerrahı olmak dışında başka bir meslek yapmak istemeyen Doctor Strange tüm ömrünü elini iyileştirmeye adar. Tüm parasını ve servetini elini iyileştirmek için harcar ve bir süre sonra da parasız kalır. Strange’in son umudu Tibet’te hayatını sürdüren Ancient One isimli bir büyücü olacaktır.

Bunun üzerine Strange, Tibet’e Ancient One’ın sarayına kadar gider. Ancient One’dan ona yardım etmesini ister ancak ona yardım edebilmesi için buna layık olması gerektiğini söyler. Strange bu sözleri duyunca onun gücünden şüphe eder ve ardından da onunla dalga geçer. O gün Strange tam saraydan ayrılırken hava şartlarının kötü olmasından dolayı sarayda kalmak zorundadır. Sarayda geçirmiş olduğu günlerde Ancient One’nın öğrencilerinden bir tanesi olan Mordo’nun ustasını öldürmeye çalıştığını fark eder. Bunun üzerine Strange, Ancient’i uyarmaya giderken Mordo tarafından büyü gücü ile durdurulur. O günden sonra Strange büyüye inanmaya başlar ve tüm inancı değişir.

Bu gücün kötü ellere geçerse ne tarz sonuçlar doğuracağının farkına varan Strange bunu önlemek ister ve Ancient One’ın öğrencisi olmayı kabul eder. Ancient One kendisine yapılacak olan suikastin farkındadır ve öğrencisi Mordo’yu kovarak Strange’i öğrencisi olarak yanına alır.

Strange burada aldığı eğitimi tamamlar ve mistik sanatlar konusunda usta olur. Ardından Amerika’ya geri döndü. Burada dünyayı pek çok kez kurtardı ve tehditlere karşı korudu. Ancient One oldukça güçlü bir iblis ile yaptığı savaş sonucunda ölür ve o günden sonra Dünya’nın en büyük büyücüsü Strange olur.

Defenders’ın Kurucusu Doctor Strange’dir

Strange senelerce süren mücadelesinde birçok arkadaş ve müttefik edinir. Bunların arasında yardımcısı Wong ve aynı zamanda öğrencisi olan Clea ve daha pek çok karakter. Strange, Defenders grubunun kurucularındandır. Grup dağılsa da arkadaşları ile bir araya gelmektedir.

Doctor Strange’in Güçleri Nelerdir?

Doctor Strange’in en önemli görevi bulunduğumuz boyutu ve tüm evreni korumaktır. Evrenin en güçlü karakterlerinden bir tanesi olan Doctor Strange uçma, ışınlanma, zamanda ve boyutlar arasında yolculuk edebilme gibi eşsiz güçlere sahiptir. Kendisi astral seyahat konusunda bir uzmandır ve yaşlanmayı önlemiştir. Tam anlamı ile ölümsüz değildir ancak ölümsüze çok yakındır.

Doctor Strange lideri olduğu Defenders grubunu Namor ve Hulk ile birlikte kurmuştur. Gruba daha sonra Silver Surfer’da (Gümüş Sörfçü) dahil olmuş ve ortaya gelmiş geçmiş en güçlü kahraman gruplarından bir tanesi çıkmıştır.

Gizli Süper Kahraman Gruplarından Illuminati’nin En Önemli Üyelerinden Bir Tanesidir

Doctor Strange’in en büyük aşkı ve öğrencisi olan Clea aslında en büyük düşmanlarından bir tanesi olan Dormammu’nun yeğenidir. Doctor Strange, Marvel’in en gizli süper kahraman gruplarından biri olan İlluminati’nin de en önemli üyelerinden olup grubun en güçlü üyesidir.

Doctor Strange’in ilk sinema filmi 4 Kasım 2016 tarihinde vizyona girecek.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler