Mısır Tanrıları filmi oyuncuları , konusu ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Mısır imparatorluğu yıllarca barış ve zenginlik içerisinde Mısır topraklarına hüküm sürmüştür. Fakat Set'in tahta gelmesiyle herşey alt üst olur. Karanlığın korkunç tanrısı olan Set barışı bozmuş imparatorluğu yakıp yıkmıştır. Mısır'ın cesur savaşçıları ayaklanırlar ve Set'e karşı koymaya çalışırlar.Bunlardan birisi de sevgilisi Set tarafından tutsak edilen bir hırsızdır. Direnişçiler Set'i tahttan indirmek için güneş tanısırı Osiris ve İsis'in oğlu Horus'tan yardım isterler. Yönetmen koltuğunda Alex Proyas'ın oturduğu filmin oyunru kadrosunda Gerard Butler , Brenton Thwaites , Nikolaj Coster-Waldau gibi isimler yer alıyor.Yazar Yorumu

Mısır mitolojisi beyazperde de çok ilgi görüyor. O kadar geniş bir konuya sahip ki sanırım daha uzun yıllar bu konu hakkında filmler çekilecek. Karanlıkların tanrısı Set'in tahta geçmesiyle yerle bir olan Mısır'ı kurtarma çabalarını konu alan Mısırların Tanrısı filmi senaryosu bakımından diğer mitoloji filmlerine benzerlik gösteriyor. Fakat oyuncu kadrosu ve efektleri birazda olsa kendi özgünlüğünü yakalamış diyebilirim. O adamdaki kanatlara mesela hayran kaldım keşke benimde olsa dedim yani. Film 26 Şubat 2016 tarihinde vizyona giriyor. Fakat gidip izleyeceğimi zannetmiyorum. İnternete düşerse izlerim sizlere daha detaylı bir yorum yazarım. Orta derecede sıradan bir mitoloji filmi. Bu tarz film sevenler gidilebilir. İyi Seyirler.
Uzun bir aradan sonra izledim. Film beklediğimden güzel çıktı açıkcası. Macera ile bilim kurgunun güzel harmanlanması ile gayet hoş bir film ortaya koyulmuş. Tabi ki insanın inanışlarına ve bir çok duygusuna ters düşen sahneler yer alıyor. Ön yargınızı bir kenara koyarak izlerseniz beğeneceğinizi umuyorum.

Filmden Kareler

mısır tanrıları ne zaman mısır tanrıları nasıl

Mısır Tanrıları - The Gods of Egypt Filmimısır tanrıları yorumları

 

Mısır Tanrıları
Senaryo6.3
Oyunculuk6.2
Akıcılık6.5
Efekt6.1
6.310 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (3 Oylar)
5.7

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

 1. ali

  çok kopuk ve film ilerledikçe saçmalıyor hele sona doğru tam bir facia. oyuncuların bazıları oldukça vasat bir performans sergilemiş.

  Cevapla
 2. baycan

  böyle kaliteli bir filimin düşük değerlerde puan almasına çok şaşırdım

  Cevapla
 3. anıl

  fragmanından anlaşılacağı üzere, mantık ve sanatsallık beklememek lazım. ama sürükleyicilik konusunda gayet başarılı.

  Cevapla
 4. nuri

  başarılı görsel efekt tasarımı ve ses kurgusunu da ekleyecek olursak gerçekten teknik açıdan çok üstün bir şölen sunuyor.

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler