Unutulmaz Titanlar (Remember the Titans ) filminin konusunu, oyuncularını, fragmanını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , , , , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Amerika'da uzun yıllar devam eden halende ırkçılık meseleleri hala çözülmüş durumda değildir. 1970'li yıllarda doruk noktasına çıkan siyah ve beyaz tartışmaları toplumda büyük kayıplara yol açmaya başlamıştır. İnsanların ortak bir şeye katkı vermelerinin bu sorunu bir nebze düzelteceğine inanan Amerikan Futbolu başkanı ünlü bir lise takımının başına siyahi bir koç getirmek ister. Aşırı ırkçı bir takım olan Titanlar bu duruma büyük tepki gösterirler. Mahalle halkı da bu duruma tepki gösterince getirilen siyahi koç Herman Boone zorlu günler beklemektedir. Bu durumun altından kalkması onun içinde oldukça önemli olduğu için eski koç ile ortaklaşa çalışması gerektiğine karar verir. Bu ortaklaşa çalışma sonucu futbolun iyileştirici yönü topluma yansımaya başlayacaktır.Yazar Yorumu

Bu tarz eski filmleri aslında pek seyretmeyi sevmem. Hele ki işin içerisinde dram varsa iki katı uzak durmaya özen gösteririm. Fakat arkadaş çevremin uyguladığı baskı sonucu izlemeye karar verdim. İyi ki de izlemişim diyorum şuan da. Amerika'nın kanayan yarası olan ırkçılık çatışmalarına parmak basmaya çalışan filmde amerikan futbolunun toplum üzerinde ki büyük etkisi farkedilir. Bunun üzerine aşırı ırkçı olan bir takıma siyahi oyuncular yerleştirilerek toplumun gözünde siyah ve beyaz diye bir kavramın olmaması gerektiği anlatılmaya çalışılacaktır. Bir başarı öyküsüne tanıklık ettiğimiz Unutulmaz Titanlar Filminde ırkçılık konusuna bu kadar değinilmesi ve toplumun uyandırılmaya çalışılması beni çok mutlu etti açıkcası. Bunun dışında filmin oyuncu kadrosu ve senaryosu da sağlam olunca izlenilmesi gereken efsane bir film ortaya çıkarmış. Bu tarz filmleri her gün izlememiz gerekli. Hele ki ülkemizde ki ırkçılık sorunlarını da göze alacak olursak insanların kardeş olduğunu anlatan bu filmler sayesinde daha mutlu bir toplum olabiliriz. Kesinlikle izlemeniz gerekli. İyi seyirler dilerim.

Filmden Kareler

Unutulmaz Titanlar (Remember the Titans )
Senaryo7.6
Oyunculuk7.3
Akıcılık7.6
Efekt6.9
7.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler