Frekans filminin oyuncularını , konusunu , özetini , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Stephen King'in meşhur Cell romanından sinemaya uyarlanan Frekans filmi pek çok ülke de erken tarihlerde vizyona girdi. Filmin yönetmenliğini Tod Williams yapıyor. Başrol oyuncularında ise Samuel L. Jackson , Isabelle Fuhrman ve John Cusack yer alıyor. Film konu olarak pek çok bilim kurgu filminde yeralan zombileri çok değişik bir konsepte işlemektedir. Bu sefer insanlar bir hastalık veya virüsle zombiye dönüşmüyorlar. Teknolojimizi geldiği son noktada herkesin elinde telefon her yerde baz istasyonları bulunuyor. Bununla birlikte dünya çevresinde büyük bir frekans dalgası yer alıyor. Sinsi bir saldırı yapmak için bu frekansları kullanmak ne kadar da zekice olurdu değil mi ? İnsanlar bu frekans dalgaları sonrasında tabiri caizse beyinleri fırınlanmış tavuğa dönüyorlar. Clayton Riddell çok ünlü bir yazardır ve son zamanlarda başarısının doruk noktasındadır. Son romanını sunmak için Boston'a gitmesi gerekmektedir fakat ailesi gelemediği için bu duruma canı çok sıkkındır. Sunum günü hiçde beklediği gibi geçmez ve dünya da garip garip olaylar yaşanmaya başlar. Hayatta kalmayı başaran ufak bir grup bakalım daha ne kadar dayanabilecektir.Yazar Yorumu

Ünlü bir romandan uyarlandığı için senaryosunun sağlam olmaması mümkün değil tabiki. Konu olarak klasik ve gına getirmiş olan zombi alemine dalış yapan film bu konsepti çok farklı bir şekilde yorumlayarak bizlere korku ve gerilim dolu sahneler yaratıyor. Ünlü bir yazarın romanını sunmaya gideceği gün gerçekleşen saldırı sonrasında dünya da kıyamet kopar. Şehirler yanmaya , insanlar birbirilerine saldırma başlarlar. Sadece ufak bir grup hayatta kalır ve ölümle burunla burunadır. Hikayenin ne kadar sıradan geldiğini umarım sizde hissetmiştirsiniz. İnsanlar bir şeye ilgi gösterince b*kunu çıkarmadan bırakmıyoruz. İyi kötü her hafta neredeyse bir zombi filmi veya dizisi çıkar oldu. Hal böyle olunca gına geldi artık. Her türlü uyarlamasını izledik hele ki Aşk ve Gurur'u bile uyarladılar artık ne diyim. Konu olarak gayet güzel , oyunculuk , akıcılık , efektlerde idare eder fakat artık sıkıldığımız için keyifli gelmiyor bu tarz filmler. O yüzden oylamalar da ve eleştirilerde sürekli düşük değerler alıyor bu tarz filmler. Bilim kurgu ve gerilim sevenler için tavsiye edebileceğim güzel bir film. Boş vaktinizde izlenebilecek bir film.

Filmden Kareler

frekans-cell-film yorumları

frekans-cell-film fragmanı

frekans-cell-film konusu

Frekans - Cell (2016)
Senaryo5.5
Oyunculuk5.8
Akıcılık4.6
Efekt4.8
5.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (3 Oylar)
8.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

 1. Ramazan

  Oynayanların ünlü kişiler olması filmin konusunu kurtarmaya çalışmış. Bugünlerde Tv dizileri ve film konularında insanların zombiye dönüşmesi işleniyor.

  Cevapla
 2. cenk

  roman çok iyiydi, ismi türkçe’ye cep olarak çevrilmişti ama filmin türkçe ismi frekans.

  Cevapla
 3. Yorumcu

  Anlayamadım. Film bu kadar iyi başlar da bu kötü nasıl biter ? Sonunu hele hiç anlamadım. Anlamak için net deki yorumlara bakim dedim. Yok yine anlamadım. Sonu olmayan film.

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler