Demir Gökyüzü filminin oyuncularını , fragmanını , konusunu , teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : - , ,

IMDB :  

Tanıtım

Hitler'in Faşizmi ne kadar absürtleştirilebilirdi diye bir soruyu kendinize sorduğunuzu varsayın. Bir de bunun cevabının filme çekildiğini düşünün! İşte cevabın filmi İron Sky! Başrollerinde Julia Dietze (Renate Richter), Christopher Kirby (James Washington), Götz Otto (Klaus Adler) ve Udo Kier'in (Wolfgang Kortzfleisch) oldukları bu absürt aksiyon-komedi filmi 2. Dünya Savaşının ardından bir şekilde aya gitmiş olan bazı nazilerin oradaki yaşamlarını, değişmemiş otoritelerini ilginç bir şekilde ele alıyor. Amerikan başkanının seçim propagandasını yapmak için aya giden siyahi bir manken talihsiz bir şekilde ayın karanlık yüzündeki nazilerle karşılaşıyor ve macera başlıyor. 2012 yılında gösterime giren filmin 2017 yılında da 2. filminin gösterime girmesi planlanıyor.Yazar Yorumu

Nasyonel sosyalistlerin ciddiyeti hiçbir zaman su götürmeyen bir konudur. Tarihte de gördüğümüz gibi bir rüyayı bu kadar ciddiye alan başka bir millet olmamıştır. Neyse ki biz İron Sky'da tarihten ziyade bu kadar ilginç bir düşünceye sahip bir toplumun nasıl tiğye alınabilineceğini görüyoruz. Bunu gördüğünüz andan itibaren o bahsi geçen ciddiyette tamamen ortadan kalkıyor. İron Sky "bu ney la?" diyerek ama sonunu da sürekli olarak merak ederek izlediğim bir filmdi. Birçok absürt komedi filmi izlediğimi düşünerek söyleyebilirim ki sanırım İron Sky izlediklerimin arasında en iyi olanıydı. Tabii ki Şener Şen'in harika bir oyunculuğuyla taçlanan "Arabesk" filmini ya da "Ömer Çip"i saymazsak. Aynı denizin gemileri filmler ama başka kulvarlarda yüzüyorlar tabii. Keyifli ve yorulmadan geçirebileceğiniz iki saatiniz varsa İron Sky tam olarak bulunduğu yerde "Beni İzle!" diye bağırıyor. Bence bu sese kulak verin.

Filmden Kareler

demir gökyüzü yorumları

demir gökyüzü konusu demir gökyüzü fragmanı

Demir Gökyüzü
Senaryo6.3
Oyunculuk5.9
Akıcılık6.4
Efekt6.1
6.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

MSKU Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Öğrencisiyim. Yaklaşık altı yıldır tiyatro ile ilgileniyor ve tiyatro metinleri yazıyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler