Seçilmiş (The Giver) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini vs bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Seçilmiş (The Giver) filminde ütopik bir dünyayı anlatıyor. Aynı isimli Lois Lowry'nin romanından beyaz perdeye aktarılan filmdeki bu ütopik dünyada savaştan ve acıdan arındırılmış bir dünya anlatılıyor. Ancak savaştan ve acıdan arındırılmış bir dünya yaratmanın da bedelleri var tabiî ki de. Bu dünyada artık insanlar arasında hiçbir farklılık yoktur. İnsanların duyguları da alındığı için kimse birbirine karşı sevgi, aşk gibi duyguları hissedememektedir. İnsanlar her gün bir doz ilaç almak zorundadır. Bu almış oldukları ilacın içerisindeki pek çok madde insanların bu duruma getirmektedir. Aynı zamanda farklılıkları ortadan kaldırmak için de insanların etrafı siyah beyaz görmeleri sağlanmış. Yani bu ütopik dünyada renklere yer yok. Ancak bir süre sonra genç bir oğlan yavaş yavaş bir şeyler hissetmeye ve dünyayı daha iyi görmeye başlar.Yazar Yorumu

Seçilmiş (The Giver) sevdiğim ütopya filmlerinden bir tanesi. Konu ve işleyiş çok iyiydi. Film başlarken siyah beyaz bir şekilde başlıyor. Bu sizi yanıltmasın çünkü bir süre sonra film tekrar renkli hale dönüyor. Bence bu fikir çok hoştu. Çünkü filmde izlediğimiz kişiler de dünyayı o şekilde görüyorlar. Ancak baş roldeki adamımız bir şeyler hissetmeye başladıktan sonra dünyayı renkli bir şekilde görmeye başlıyor. Bizler de seyirci olarak o dünyayı onun gördüğü gibi görmeye başlıyoruz. Bu tarz ütopik bilim kurgu filmlerini seviyorsanız kaçırmayın derim. Ancak filmden aşırı aksiyon sahneleri beklemeyin. Evet filmin bazı sahnelerinde aksiyon var ama o kadar çok değil. İzlenmeye değer bir film olduğunu düşünüyorum.

Filmden Kareler

n9n6dnlxfrlssdxdceh8 o-THE-GIVER-facebook (1) o-THE-GIVER-facebook

(L-R) BRENTON THWAITES and ODEYA RUSH star in THE GIVER

The-Giver-HD-Wallpapers-1

Seçilmiş (The Giver)
Senaryo8.2
Oyunculuk7.4
Akıcılık7.2
Efekt7.7
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
8.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler