Can Dostum ( The Intouchables ) filminin konusunu, fragmanını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen : ,

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Geçirdiği bir kaza sonucu boyun kısmından aşağısı felç olan Philippe, hayatının geri kalanına bir bakıcıyla devam etmesi gerekmektedir. Onun günlük bakımına, temizliğine ve işlerine yardımcı olabilecek bir bakıcı arayan fakat bir türlü bulamayan Philippe, gelen adayların çoğunu beğenmiyordur. Driss ise hayatını boş beleş geçiren bir insandır. İşsizlik maaşını alabilmek için bir işe başvurup reddedilmesi gerekmektedir. Phillippe'nin bakıcı seçimine girer ve kendisinin reddedildiğine dair bir imza ister. Bu davranışı Phillippe'nin hoşuna gider ve onu bir deneme sürecine alır. Aslında deli dolu biri olan Phillippe kendisine bakıcıdan ziyade onu kendisi gibi ve mutlu hissettirebilecek bir arkadaş aramaktadır. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek beyazperdeye uyarlanan The Intouchables filminde Phillippe'yi François Cluzet , Driss'i de Omar Sy canlandırmaktadır.Yazar Yorumu

İzlediğimiz filmlerde bazen kendimizi bulmak isteriz. Bize hayatı anlatan ve her duyguyu yaşatan filmlerden bu yüzden hoşlanırız. Bu tarz filmler bizde bir uyanışa sebep olur. Bu uyanış sayesinde kendimizi biraz huzurlu birazda mutlu hissederiz. The Intouchables filmi de tam olarak bu tarz filmlerden bir tanesi. Hayatı bomboş bir insan ile hayatı mahvolmuş bir insanın birlikte anlamlı bir şeyler ortaya koyabilme çabasına şahit oluyoruz. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek filme çevrilmeseydi bu kadar iyi bir senaryoyu kim ortaya koyabilirdi diye düşünüyorum. Komedi ve dramın iç içe yer aldığı zaman zaman gülüp eğlendiğiniz zaman zaman ise duygulandığınız nadide filmlerden bir tanesi. Senaryonun dışında François Cluzet ve Omar Sy sergiledikleri oyunculuk performansları bize hikayeyi tam anlamıyla yaşatmayı başarmış. Bir solukta izleyebileceğiniz ve bittiğinde keşke devamı olsa diyeceğiniz tarzdan bir film. Hepinize iyi seyirler dilerim.

Filmden Kareler

Can Dostum ( The Intouchables ) Film Yorumları Can Dostum ( The Intouchables ) Konusu

Can Dostum ( The Intouchables )
Senaryo8.5
Oyunculuk8.4
Akıcılık8.6
Efekt8.2
8.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler