Son Şans (Southpaw) filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Son Şans (Southpaw) filminde bir boksörün hayattaki son şansına tanıklık edeceğiz. Ünlü bir boksör olan Billy Hope kariyerinin zirvesindedir. Hayatındaki her şey yolunda gitmektedir. Karısı ve kızı ile birlikte oldukça mutlu bir hayat sürdürmektedir. Karısı Billy Hope için her şeyden önemlidir. Çünkü tüm işlerini düzenleyen, onun hayata bağlanmasını sağlayan karısıdır. Ancak bir gün kendisi yüzünden çıkan bir tartışma sırasında karısı bir kaza kurşunu ile hayatını kaybeder. Karısını kaybetmesi ile birlikte Billy Hope kendini de kaybeder. Kontrolsüz tavırlarından dolayı da mahkeme küçük kızını elinden alır. Billy kariyerinin zirvesinden hızlı bir düşüşe geçer. Kızını geri alabilmesi için kendini toparlaması ve kendine bir iş bulması gerekmektedir. Bir şekilde kendini toparlamaya çalışan Billy eski boksörlerden biri olan Tick Will'in yanına gider. Billy Hope'un son bir şansı vardır. Karısının ölümüne sebep olan boksör ile yapacağı maçı kazanarak hem kızını hem de hayatını yeniden kazanmalıdır.Yazar Yorumu

Son Şans (Southpaw) son dönemlerin en iyi boks ve dram filmlerinden bir tanesi. Film sıradan bir konuyu işliyor gibi görünse de Jake Gyllenhaal'un muhteşem oyunculuğu ile zirveye çıkıyor. Filmi izlerken bir duygu seline kapılıyorsunuz. Ana karekterin çaresizliği bir yerden sonra sizin de çaresizliğiniz oluyor. Dram yönünden oldukça başarılı diyebiliriz o yüzden. Ayrıca filmin boks sahnelerine de ayrı bir parantez açmak lazım. Çünkü gerek kamera açıları gerekse de oyuncuların makyajları filme bambaşka bir hava katmış. Özellikle final sahnesindeki dövüş sırasındaki yavaş çekim sahneleri hayran kalınacak cinstendi. Eğer güzel bir boks ve dram filmi izlemek istiyorsanız kesinlikle kaçırmayın.

Filmden Kareler

Son Şans
Senaryo7.8
Oyunculuk8.1
Akıcılık7.9
Efekt7.6
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler