Çarpışma (Crash) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini, yapım yılını ve filmden kareleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Çarpışma (Crash) filminde Los Angelas şehrinde yaşamakta olan ve birbirlerini tanımayan insanların hayatlarının ilginç şekillerde kesişmesi konu ediliyor. İnsan ilişkileri, ırkçılık, ön yargı gibi konuların da işlendiği bu filmde olaylar oldukça tuhaf şekilde gelişiyor. Yönetmen Paul Haggis filmdeki insanların hayatlarından bizlere kesitler sunuyor ve ardından da bu hayatları ilginç yollarla birleştiriyor. Günümüzdeki siyahilere karşı yapılan ırkçılığın da farklı boyutlara taşındığını da bizlere anlatıyor film.Yazar Yorumu

Çarpışma (Crash) filmi ön yargı konusunun anlatıldığı en iyi film diyebilirim. Bu film gerçekten çok anlamlı ve bizlere çok şey anlatan bir film. İzlerken sizi olayların içine çekiyor ve size bir ders veriyor. Ön yargılı olan insanların ne kadar çok olduğu gözler önüne seriyor. Film zaten başarılı olduğunu almış olduğu ödüller ile de kanıtlamış. 2005 yılında en iyi film oscarını kazanan film oldu. Bu da teknik olarak da başarılı olduğunun bir kanıtıdır. Yönetmen Paul Haggis zor bir işin altından iyi bir şekilde kalkmayı başarmış. Senaryodaki o karışık olayları bir araya getirmek kolay bir iş değil. Filmdeki oyunculukların hepsi de birbirinden kaliteliydi. Her biri kendi rollerinin hakkını sonuna kadar vermişler. Her rol bizlere başka bir şey anlatıyor ve bizlere farklı dersler veriyor. İzlerken keyif alırken aynı zamanda bu hayatın acımasız gerçeklerini öğrenmek isteyenler için bu film birebir.

Filmden Kareler

Çarpışma
Senaryo8.5
Oyunculuk8.1
Akıcılık7.9
Efekt7.8
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler