1.Anayurt Oteli

1987 yapımlı Türk sinemasının başyapıtlarından Anayurt Oteli bizlere bu efsane filmi tekrardan sinemada izleme şansı veriyor . 1987 İstanbul Film Festivali’nde En İyi Türk Filmi, 1987 Nantes Film Festivali’nde Büyük Ödül, 1987 Antalya Film Festivali’nde En İyi İkinci Film, En İyi Yönetmen; 1987 Valencia Film Festivali’nde Bronz Ödül, 1988 Venedik Film Festivali’nde ise FIPRESCI Ödülü kazanan filmde ; yalnızlık temasının çok harikulade işlendiği görülüyor . Macit Koper ‘ in usta performansı , Ömer Kavur eşsiz yönetmenliği takdire şayan .   Bu hafta 1.tercihiniz kesinlikle Anayurt Oteli olmalı !

 

2.Wonder Woman

Aylardır beklenen film – Wonder Woman sonunda izleyicilerle buluşuyor . Film , dikkat çeken fragmanı sayesinde büyük hasılat elde edecek gibi . Kısaca konuyu şöyle özetleyelim ; Sadece savaşçı amazon kadınların yaşadığı Themyscira adasında büyüyen, buranın dışına hiç çıkmamış ve hiçbir erkek görmemiş Diana (Gal Gadot) müthiş savaş yeteneklerine sahiptir . Günün birinde adalarına bir uçak düşer .  Uçağın pilotu Steve Trevor (Chris Pine), Diana tarafından kurtarılır. Pilotumuz dünyanın savaş halinde olduğunu söyleyince Wonder Woman ( Diana )dünyamıza gelir .

Filme gidilmesi önerilir . Başarılı bir yapım olacağa benziyor .

 

3.Sahil Güvenlik

Dwayne Johnson ve Alexandra Daddario gibi tanınmış oyunculuların bulunduğu filmin konusu şöyle ; Mitch Buchanon (Dwayne Johnson) liderliğindeki cankurtaran ekibi işini çok iyi yapmaktadır . Ancak plajın sahibi el değiştirip Victoria Leeds (Priyanka Chopra) adında bir kadına geçtikten sonra sahilde daha önce olmayan uyuşturucu kullanımı ve cinayetler başlamıştır. Cankurtaran ekibi bu durumda bir polis gibi davranacaktır .

Vasat bir yapım gibi duruyor . Klasık bir senaryo bulunup ünlü kişiler oynatılmış . Boş bir aksiyon filmi . Gidilmesi önerilmez .

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler