Alkarısı : Cinnet filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 26 Haziran 2015

Yönetmen : Muzaffer Gülçek

Oyuncular : Sanem İşler , Tuncay Tarhan , Mehmet Tokatlı

Tür : Korku , Gerilim

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – Türkiye

Tanıtım

Anadolu’da dilden dile dolanan Alkarısı efsanesini konu alan film lohusa kadınlara ve atlara musallat olan bir cinin hikayesini konu almaktadır. Rivayete göre uzun saçlı , çirkin bir cin olduğu varsayılan cinin filmde Dilara’ya musallat olmasını konu alınıyor.

Dilara yedi aylık hamiledir. Hamileliği nedeniyle izin alan Dilara evinde dinlenmeye çekilir. İlk zamanlarda herşey normal giderken rüyalarında gördüğü korkunç şeylerle durum değişmiştir. Günden güne artan rüyaları ve korkunç sahneleri hamileliği ona zehir etmiştir. Kendisine musallat olan cinin arkadaşları , kaynanası hatta eşi tarafından musallat edildiğini düşünmeye başlar ve zamanla yakındaki insanların açıklarını aramaya başlar.

Yazar Yorumu

Yeni yüzlerin oluşturduğu ilginç bir film. Kimilerine göre gerçek bir hikayeye dayanarak oluşturulmuş kimilerine göre ise kurgulanmış bir film. Ülkemizdeki cin filmlerin artışı ile film senaristleri değişik değişik bir çok hikaye arayışına düştü. Çoğu bir birinin taklidi , üzerlerinde ufak değişiklikler yapılarak aynı şeyi defalarca sıkıcı ve bezdirici bir şekilde sinemaya taşıyorlar.

Alkarısı hikayesinin yayılması ile bir süre sinema sektörü bu hikayeyi de cırkı çıkana kadar sündürerek defalarca sinemaya taşır. Cin senaryolarında yeni bir soluk yaratır düşüncesindeyim. Şahsen artık bu tarz filmleri izlemekten nefret ediyorum. Ülkemizde ki korku filmlerini izlemek istemiyorum çünkü çoğu komedi filmi gibi geliyor. Efektler yapmacık , oyunculuklarda yeteri kadar duygu yok yani herşeyiyle yapmacık bir kurgu geldi için hiç ciddiye alıpta duyguya kapılamıyorum.

Filmin efektleri orta seviye , oyunculukları pek beğenmedim ama idare eder. Senaryosu da yine cin konusu içeriyor fakat bu sefer cin farklı .

Cinli filmlerden bıkmamışlar için orta düzeyde izlenebilir. Ben şahsen sinemada izlemeye gitmem ama film bulamadıysanız alternatif olabilir. İyi Seyirler.

Filmden Kareler

Alkarısı Cinnet yorumları Alkarısı Cinnet yorumları Alkarısı Cinnet yorumları Alkarısı Cinnet yorumları

Alkarısı : Cinnet
Senaryo5.8
Oyunculuk5.7
Akıcılık5.5
Efekt5.3
5.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
1.5

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. sema

    alkarısıçocukluk dönemimde anneannem’in anlattığı masallarda ismi en çok geçen doğaüstü varlıktı .

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler