Bu yazımızda izleyenleri ağlatmayı başaran ve verdiği dersle herkesi etkileyen başrollerinde dünyanın fenomeni Aamir Khan 'ın olduğu Yerdeki Yıldızlar filminin inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Merhaba ! Sizlere ailecek izleyebileceğiniz güzel bir film var . Türkçe ' ye uyarlanmış ismi Yerdeki Yıldızlar olan Taare Zameen Par 2007 yılında yapılmış bir Hint filmidir . Hint filmi denilince ilk akla gelen filmlerden olan Taare Zameen Par 'ın izleyenlere verdiği ders insanı etkilemeyi başarıyor . Ailecek izlenebilecek filmde geri zekalı muamelesi gören Ishaan Awasthi 'nin yaşadıkları anlatılmaktadır . Ishaan ailesi tarafından bir şeyler öğrenebilmesi için Ishaan 'ı yatılı okula gönderir . Ishaan burda arkadaş edinemez ve bu okul onun için cehenneme dönüşür . Ancak okula yeni gelen resim öğretmeni Ishaan Awasthi 'deki muazzam resim yeteneğini keşfeder . Resim hocası Ishaan 'a yardım edebilecek midir ? Filmin başrollerinde artık Hint ve dünya sinemasının fenemon ismi Aamir Khan ( resim öğretmeni ) ve Darsheel Safary ( Ishaan ) bulunmaktadır . Amerikan filmlerine göre çok düşük bir bütçe ile çekilen film, bütçesine göre yaptığı hasılatla birçok Amerikan filmini geride bırakmıştır .Yazar Yorumu

Harika bir başarı öyküsü ... Ölmeden önce izlenmesi gereken şahane bir Bollywood filmi . Filme söylenecek fazla bir şey yok . Tek kelime ile başyapıt diyebilirim . Hatırlıyorum okula gitmeden önce açıp izleyeyeyim dedim film bitti okula ağlaya ağlaya gittim . Filmde verilen ders harika . Aamir Khan her zamanki gibi harika oyunculukla herkesin sevgilisi . Filmi şu anda açıp izlemeyi düşünüyorum . Hadi sizde açın . Hint filmi sevilir mi demeyin . Zaten yaptığı hasılatla çoğu bol bol bütçeli Amerikan filmlerini altına aldı . Ayrıca İmdb puanı 8,4 . Oldukça yüksek . Filme hak ettiği verilmiş . Aile ile izlemeniz önerilir . Emin olun 1 hafta etkisinden çıkamayacaksınız .

Filmden Kareler

Yerdeki Yıldızlar ( Taare Zameen Par )
Senaryo8.5
Oyunculuk8.3
Akıcılık8.6
Efekt8.2
8.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (4 Oylar)
9.4

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Tuğran

    Bu film hayat dersi gibi gerçekten. Bana her insanın mutlaka bir yeteneği olduğunu öğretti. Önemli olan o yeteneği ortaya çıkarabilmek farkında olabilmek. Aamir Khan hint sinemasının gururudur.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler