Hitler'e Suikast filminin konusunu , yorumlarını , fragmanını , oyuncularını , özetini ve eleştirisini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Tüm dünya tarafından büyük bir tehdit haline dönüşen Naziler, acımasız ve bir o kadar üst düzey savaş gücüne sahip orduları ile karşısına çıkan bir çok devleti tarihin derinliklerine gömmüştür.
Hitler'e Suikast filmi konu olarak Nazi'lerin büyük lideri Hitler'e yapılmaya çalışılan fakat başarısız olan bir suikasti anlatmaktadır. Polonya'nın işgali üzerinden 2 ay geçmiştir. 8 Kasım 1939 tarihinde Münih'te bulunan Bürgerbraukeller salonun da Hitler bir konuşma yapacaktır. Nazileri hiç sevmeyen ve eline geçen her fırsatta Nazilere bir zarar vermeye çalışan ünlü direnişçi ve aynı zamanda marangoz olan Georg Elser bu konuşmayı bir fırsat olarak görür. Konuşma yapılacak salona bomba yerleştiren Elser için planı kusursuz işlemektedir. Fakat o gün Hitler konuşmasını çok kısa tutmuş ve salondan erken ayrılmıştır. Sonuç olarak Elser'in yaptığı suikast planı başarısızlıkla sonuçlanmıştır fakat bundan kimsenin haberi yoktur. Ta ki Elser'in İsviçre sınırında yakalanmasına kadar. Uzun süre işkenceler görmesi üzerine dayanamayarak herşeyi anlatan Elser herşey , bütün planları gün yüzüne çıkarmıştır.Yazar Yorumu

Bu kadar güzel bir filmin bu kadar geç vizyona girmesi çok çok üzücü bir durum. Film sitelerinin bir çoğunda yer alan ve artık sinemaya gitmenin bir anlam ifade etmediği filmlerden bir tanesi daha vizyona girmiş oldu. Filmi ilk izlediğimde olayları tam anlamam ve filmin anlamını çıkarmam biraz uzun sürdü. Gerçek olaylardan uyarlanarak yapılmış olan bir filmde bir insanın hayatını anlatıyorsanız pek çok sorunun cevabını da vermelisiniz. Fakat ben bu filmi izlediğim de yanıt bulamadığım bir çok soru ile filmi sonlandırdım. Bilmiyorum belki filmi yapanlar bunu kasti olarak yapıyor da olabilir. Seyirci de garip tat ve merak bırakarak filmin akılda kalmasını istiyor da olabilirler. Klasik Nazi dünyasından bıkmış olanlar için izlenmesi gereken farklı bir açısı barındıran güzel bir film. Dramın yanı sıra gerilim ve macera da içeren film genel anlamda oldukça başarılı. Boş vaktiniz de güzel bir film arıyorsanız bu filme kesinlikle bakmalısınız.

Filmden Kareler

Hitler'e Suikast yorumları Hitler'e Suikast konusu Hitler'e Suikast fragmanı

Hitler'e Suikast
Senaryo7.2
Oyunculuk7
Akıcılık7.4
Efekt7
7.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler