Her Şeyin Teorisi filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman :

 

Vizyon Tarihi: 27 Şubat 2015

Yönetmen :  James Marsh

Oyuncular :  Eddie Redmayne , Felicity Jones , Tom Prior

Yapım Yılı – Yeri :  2015 – İngiltere


 

Tanıtım :

Film Stephen Hawking’in hayatını anlatmaktadır. Ünlü teorisyen Stephen Hawking modern bilime , teknolojiye ve fiziğe yön vermiş bir insandır. Filmde Stephen Hawking’in hayatı ve karısıyla olan ilişkisi üniversite döneminden itibaren konu alınmakta. Cambridge Üniversitesi’in de okuyan ve zekasıyla oldukça dikkat çeken Stephen Hawking karısıyla burada tanışmıştır. Hawking’in 21 yaşının ortalarında konulan hastalık teşhisi ile ikilinin ilişkisi boyut değiştirir. İki yıl ömür biçilen Hawking sevdiği kızla bütün riskeleri görmezden gelerek 1965 senesinde evlenmiştir.  Yıllar geçtikçe hastalık ilerler ve çok kötü sonuçlar doğurmaya başlar. İlişkilerini zedelemeye başlayan bu hastalık işleri oldukça zora sokmuştur.


 

Yorum :

Çok duygulandığım ve beğendiğim bir film. Her şeye rağmen pes etme ,durma ,yılma her şeye rağmen mutlu olmayı bil çünkü sevgi her şeydir. Sevgi seni hayata bağlayan en güçlü bağdır. Mesajını vererek izlerken bir yandan duygulanıp bir yandan da coşuyorsunuz. IMDB’ den aldığı 7.8 puanla da oldukça başarılı bir iş çıkardıklarını kanıtlamışlardır.

Şüphesiz Stephen Hawking çok iyi bir bilim insanıydı ve hayatı bu derece iyi bir şekilde sinemaya aktarılması onu tanımak isteyenlere ışık tutacak. İzlerken büyük keyif alacağınızı ve bazı şeyleri sorgulayıp yeni kararlar vermenizi sağlayacağını düşünüyorum.


 

Yazının Amacı :

Bu yazımızda Her Şeyin Teorisi filmi nasıl ? ,Her Şeyin Teorisi izlenir mi ? , Her Şeyin Teorisi Filmi Konusu Nedir ? ,Her Şeyin Teorisi Filmi Yorumları ,Her Şeyin Teorisi filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

Her Şeyin Teorisi
Senaryo8.4
Oyunculuk8.2
Akıcılık8.8
Efekt8
8.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

 1. İki Kafadar

  filmle ilgili konuşulması gereken ilk şey, kesinlikle eddie redmayne’nin muhteşem performansıdır.

  Cevapla
 2. Selçuk

  Filmi bende çok beğendim. Fakat sanki biraz “Akıl Oyunları” filminin kokusunu aldım filmden… Onun dışında Stephen Hawking’in hayatını anlatan bir film gerçekten etkilenmemek elde değil.

  Cevapla
 3. ahmet

  Gerçekten Güzel bir filmdi;oyunculuk ve konu çok güzeldi.Sadace biraz durağan geçti.

  Cevapla
 4. Hatice

  Film Film değil ünlü bilim adamı Stephen Hawking’in hayatı! ve muhteşem aktarılmış beyaz perdeye kaçırmayın derim

  Cevapla
 5. ayşegül

  Dahi insanlardan kabul ediliyor sağlık problemlerine rağmen çalışmalrını sürdürdüğü biliniyor hayatıda pek çok insana örnek olacak tarzdan.

  Cevapla
 6. Bilal

  Stephen Hawking ile ilgili bir film izleyenler çok güzel diyor. inşaallah ben de yakında izleyeceğim.

  Cevapla
 7. ayhan

  Ben de diyorum bu afişte adam hawking e ne kadar da çok benziyor :D Meğer bizzat onu anlatan filmmiş. İzlemedim ama izlemek isterim bu filmi

  Cevapla
 8. ulaş

  Her şeyin teorisi filmini şidettle tavsiye ederim çok iyi bir film uzun süre akıllarda kalacak türden

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler