Bu yazımızda 08.07.2016 tarihinde vizyona girmiş olan tüm filmler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu hafta vizyona giren filmlere kısa bir şekilde değindik. İşte vizyona giren filmler ve ayrıntıları sizlerle.

  • Tarzan Efsanesi (The Legend of Tarzan)

maxresdefault (4)Bu haftanın en iddialı filmlerinden bir tanesi olan bu film ile ünlü yönetmen David Yates’in perspektifi ile Tarzan hikayesini yeniden izleyeceğiz. Filmin isminden de anlaşılacağı gibi klasik Tarzan hikayesi beyaz perdeye aktarılmış. Şu an için fragmandan anladığımız kadarıyla film için oldukça uğraşılmış. Üstelikte sloganları ile de seyircinin dikkatini çekmeyi başarıyorlar. ” Normal bir adam bile sevdiği kadını kurtarmak için imkansızı başarabilir, üstelik Tarzan normal bir adam değil.” Ormanda hayvanlar tarafından büyütülen bu adamın sevdiği kadını kurtarma macerasına yeniden tanıklık edin.

  • Frekans (Cell)

cell-movie-trailer-2016-cusack-jacksonİşte yine karşımızda bir sinema filminde bir Stephen King romanı uyarlaması daha. Böylesine usta bir yazarın eserleri defalarca dizi ve filmlere uyarlandı. Frekans da King’in oldukça sevilen ve ilgi gören kitaplarından bir tanesi. Bilim kurgu türündeki filmde tuhaf bir sinyal dünya üzerindeki tüm telefonların hatlarını ele geçirir. Bu gizemli ve tuhaf sinyal dolayı insanları çoğu değişime uğrayarak oldukça öfkeli ve etrafındaki her şeye zarar veren insanlara çevirir. Bu olaydan etkilenmeyen insanlar, etkilenen insanlar arasında hayatta kalmaya çalışarak bir direniş birliği oluşturur. Filmin oyuncu kadrosunda ise John Cusack ve Samuel L. Jackson gibi ünlü isimler yer alıyor. Bu ikiliyi daha önce yine Stephen King’in 1408 isimli sinemaya uyarlanan filminde görmüştük.

  • Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak (Mike and Dave Need Wedding Dates)

maxresdefault (5)Bilindiği üzere neredeyse her hafta mutlaka bir komedi filmi vizyona giriyor. Bu filmimiz de komedi türünde. Filmde Mike ve Dave kafalarına göre takılan ve oldukça sorun çıkaran iki kardeştir. Yakın zamanda da ikilinin ablasının düğünü vardır. Babaları bu iki oğlunu oldukça sert bir şekilde sıkıştırınca Mike ve Dave düğüne kadınlar ile birlikte gelmek zorunda kalmışlardır. İki kardeş babalarının istediği gibi birer kadın bulabilmek için her yola başvururlar. En sonunda karşılarına Alice ve Tatiana isimli iki kız çıkar. Bu iki kız, iki kardeşin tüm planlarını karıştıracaktır. Filmin oyuncu kadrosunda Zac Efron, Adam DeVine, Anna Kendrick ve Aubrey Plaza gibi ünlü isimler yer alıyor. İki kardeşin komedi dolu macerası sizlerle.

  • Denizdeki Ateş (Fuocoammare)

maxresdefault (7)Bu hafta ilginç bir şekilde ülkemizde bir belgesel vizyona giriyor. Bu belgeselin vizyona girme tarihi oldukça manidar ve anlamlı. Çünkü bilindiği üzere son dönemde özellikle Akdeniz’de Avrupa’ya kaçak olarak geçmeye çalışan mültecilerin kurtarılma ve ölüm haberlerini alıyoruz. Bu olaylar arasında en çok içimizi acıtan olaylardan biri de ufak bir çocuğun cansız bedenin sahile vurmuş olduğu o fotoğraftı. Şu anda Akdeniz’de Avrupa’ya göç eden mültecilerin hayatları ile ilgili çok ciddi bir sorun var. Bu belgesel filminde İtalya’nın Afrika kıtasına en yakın adası olan Lampedusa Adası’nda yaşamakta olan bir balıkçı ailesini, 20 yaşında olan çocuğu ile birlikte gelen mültecileri tedavi eden bir doktorun tedavisi ile birlikte bu bölgedeki mültecilerin ve onların dramını seyirciye aktarıyor. Eğer belgesel filmlerini seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim. Bu belgesel, 2016 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanmayı başardı.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Ali

    Tarzan efsanesine gitmeyi planlıyorum bu hafta vizyona girenler arasında en çok o ilgimi çekti

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler