24 Haziran 2016 tarihinde vizyona girecek olan filmler ile ilgili bilgilere bu yazımızda göz atabilirsiniz.

  • Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit (Independence Day: Resurgence)

Bu haftanın bilim kurgu ve aksiyon türündeki filmi Kurtuluş Günü serisinin ikinci filmi. Bilindiği üzere serinin ilk filmi bundan 20 sene önce çekilmişti ve baş rolünde de ünlü aktör Will Smith oynuyordu. Serinin bu filminde ise baş rolde Thor filmi tanınan Liam Hemsworth yer alacak. Filmde uzaylılar ilk aldıkları mağlubiyetten hemen önce diğer uzaylılara yardım mesajı göndermişlerdir. Bunun üzerine o mesajdan 20 sene sonra uzaylılar daha güçlü bir şekilde dünyaya saldırmaya kalkışacaktır. Dünyadaki ülkeler de bu 20 sene içinde olası saldırılara karşı birlik olarak yeni savunma silahları üretmişlerdir.

  • Kördüğüm (Maggie’s Plan)

Bu haftanın komedi türündeki filmi Kördüğüm (Maggie’s Plan). Genç olan ve özgürce bir yaşam süren Maggie, New York’ta yaşamaktadır. Maggie evlenmeden bir çocuk yapmaya karar verir. Bu kararının ardından da eski bir dostu olan Guy ona yardım etmeyi kabul etmiştir. Fakat o sıralarda tanışmış olduğu evli bir adam olan John hayatı ile ilgili tüm planları alt üst edecektir. Maggie, John’a aşık olmuştur. John’un da evliliği artık yıkılma aşamasına gelir ve karısından boşanıp Maggie ile evlenir. Ancak birkaç yıl geçmesinin ardından Maggie artık John’dan hoşlanmamaktadır. Ardından Maggie bir plan yapar ve kocası John’u eski karısı ile yeniden bir araya getirmeye çalışır. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Rebecca Miller üstlenirken filmin oyuncu kadrosunda Ethan Hawke, Julianne Moore ve Greta Gerwig gibi ünlü isimler yer alıyor.

  • Kümes (The Coop)

Bu haftanın yerli yapımlarından bir tanesi de Kümes filmi. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Ufuk Bayraktar üstlenmiş. Filmde köyde bir ailenin yaşadıkları anlatılıyor. Bir adam eve karısının üzerine bir kuma daha getiriyor. Yeni gelen kuma ile adamın karısı arasında da ister istemez ortaya çıkan rekabet ve kıskançlık beyaz perdeye aktarılıyor. Filmin baş rollerinde Hasibe Eren ile Ufuk Bayraktar yer almakta. Film Altın Portakal’da bu sene ilk defa verilen ulusal seyirci ödülünü kazandı. Festivale katılanları en çok etkileyen filmlerden bir tanesi de Kümes filmiydi.

  • Bekleyiş (L’attesa)

Bekleyiş filmi Fransa ve İtalya ortak yapımı. Dram türündeki filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Piero Messina üstlenmiş. Anna eski kocasından kalan bir evde yaşamaktadır. Anna’nın oğlu Giuseppe beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeder. Oğlu öldükten sonra da Paskalya için ölen oğlunun sevgilisi olan Jeanne gelir. Anna ona oğlunun öldüğünü nasıl söyleceğini bilemez. Bu arada da Jeanne’yi daha iyi tanımaya başlayacaktır. Filmin ilk prömiyeri de 72. Venedik Film Festivali’nde yapıldı.

  • Muna

Bu haftanın yerli filmlerinden bir tanesi olan Muna, Türkiye ve Filistin ortak yapımı. Dram, gerilim ve savaş türündeki filmde küçük bir kız çocuğu olan Muna, Filistin’in Gazze şehrinde ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Beklenmedik bir gece İsrail askerleri evlerine baskın yapar. Annesinin zorlaması ile Muna’yı mutfak dolabına saklamıştır. Muna dolaptan çıktığında ise annesi ve babası evde yoklardır. Türkiye’den yardım amaçlı gelen Doktor Ela bu küçük kızın ailesini bulması için elinden geleni yapacaktır. Film vizyona girmeden önce 2016 İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde gösterime girmiştir.

  • Süper Papağan (El Americano: The Movie)

Bu haftanın animasyon türünde vizyona girecek olan filmi ABD ve Meksika ortak yapımı. Filmde bir papağanın kahraman olma yolunda yaşadığı maceralar anlatılıyor. Papağanımız filmde bolca aksiyon yaşayıp maceradan maceraya atılacak. Her yaşa uygun ve ailecek izlenebilecek bir animasyon filmi.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler