Denizin Ortasında (In The Heart of The Sea) filminin oyuncu kadrosu, vizyon tarihi, fragmanı, yönetmeni ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Denizin Ortasında (In The Heart of The Sea) filminde Herman Melville'nin dünyaca ünlü romanı olan Moby Dick'i yazarken ona ilham olan hikaye anlatılıyor. Film 1800'lü yıllarda geçiyor. Balina yağının oldukça kullanışlı ve değerli olduğunun anlaşılmasının ardından balina avı oldukça önemli bir durum haline gelmiştir. Owen Chase ve arkadaşları oldukça büyük bir gemi ile 2000 varil balina yağı toplamak için denize açılırlar. İlk balinalarını yakaladıktan uzun bir süre boyunca bir türlü balina bulamazlar. Demir attıkları bir ülkede bir Meksikalı devasa büyüklükte beyaz balinalar gördüğünü ve gemisi ile tayfasını öldürdüğünü söyler. Ekip eksikliklerini bu şekilde kapatacaklarını düşünürler ancak adamın doğruyu söyleyip söylemediğinden de emin değillerdir. Gemiyi adamın söylediği bölgeye doğru sürerler ve orada dünyanın en büyük memeli canlısı olan beyaz balinayı avlamaya çalışacaklardır. Ancak beyaz balina o kadar büyüktür ki onu yakalamaları neredeyse imkansızdır.Yazar Yorumu

Denizin Ortasında (In The Heart of The Sea) filmi o yılları oldukça iyi bir şekilde beyaz perdeye yansıtmış. Dünyaca ünlü yönetmen Ron Howard yine ortaya sağlam bir film çıkarmış. Filmin baş rolünde ise Thor filmi ile tanıdığımız Chris Hemworth yer alıyor. Chris gerçekten başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiş. Role de kesinlikle yakıştığını düşünüyorum. Film bazı yerlerde biraz ağır ilerliyor ancak sizi fazla sıkmıyor. O yüzden kendini izletmeyi başarıyor. Oyuncu kadrosu da baya sağlam bir film. Buraya kadar her şey güzel fakat filmde beni rahatsız eden şey balina avının kötü bir şey olduğunu göstermemiş olmaları. Her ne kadar o dönemlerde insanlar biraz daha acımasız olsalar da bu konuda Ron Howard gibi bir yönetmenin bu konuya daha çok dikkat etmesini isterdim. Tabi bazı sahnelerde sanki buna dikkat etmiş gibiydi fakat çok fazla değildi. Her şeye rağmen güzel bir filmdi. İzlemenizi tavsiye ederim.

Filmden Kareler

HEART_SEA_INTRO heart-of-the-sea-2.0 heart-of-the-sea-3.0 In-the-Heart-of-the-Sea-1-1200x746

Denizin Ortasında (In The Heart of The Sea)
Senaryo7.8
Oyunculuk7.7
Akıcılık7.5
Efekt7.6
7.710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler