Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini vs bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby) dünyaca ünlü romandan beyaz perdeye aktarıldı. Filmde Nick, 1920'li yıllarda yazarlık konusunda kendini oldukça geliştiren biridir. O dönemin oldukça popüler bir görüşü vardır. O da Amerikan Rüyası'dır. Bunun Nick New York'a yerleşir. Buraya yerleştikten sonra Nick'in yolu şans eseri gizemli bir milyoner olan Gatsby ile tanışır. Bu saatten sonra Nick içkili, danslı partiler ile tanışması ile Amerikan Rüyası'nın ne olduğunu farkına varır. Her şey yolunda gitmektedir. Fakat bu büyük rüyanın da bitmesine çok az kalmıştır. Dışarıdan bakıldığında harika gibi görünen bu hayatların içeriden nasıl çöktüğünü göreceğiz.Yazar Yorumu

Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby) başarılı bulduğum filmlerden bir tanesi. Özellikle seçilen mekanlar, kostümler, arabalar filmin anlatıldığı dönemi çok iyi yansıtıyordu. Yönetmen Baz Luhrmann zaten bu ayrıntılara çok önem veren bir yönetmen. Her filminde bu özelliğini görebilirsiniz. En çok hoşuma giden sahnelerden bir tanesi de partilerdeki dans sahneleriydi. O dönemin eğlencesi yani Amerikan Rüyası dedikleri şeyi çok yansıtmışlar. Leonardo Di Caprio ve Tobey Maguire'nin oyunculuklarına zaten diyecek herhangi bir söz yok. Her zamanki gibi yine harika oyunculuk sergilediler. Aynı zamanda Carey Mulligan güzelliğinin yanında oyunculuğuyla da bizleri mest ediyor filmde. Ayrıca filmin müzikleri de özenle seçilmiş. Bana göre 2013 yılının en iyi müziklerine sahip olan filmidir. İzledikten sonra filmde çalan müziklerinin çoğuna bakmıştım. Hala da birkaç müziğini açar dinlerim. Film güzel. Ancak çok fazla beklenti içine girmeyin derim.

Filmden Kareler

GG-08424r2-1386x693 great_gatsby_background1 great_gatsby_hero1 The-Great-Gatsby-2013-2

Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby)
Senaryo7.8
Oyunculuk7.4
Akıcılık7.2
Efekt7.7
7.510 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler