Yıldızlararası (Interstellar) filminin konusunu , yorumlarını , özetini , fragmanını , vizyon tarihini ve oyuncularını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Yıldızlararası (Interstellar) filminde yakın bir gelecekte Dünya'da iklim değişikliklerinden dolayı artık kuraklık dönemi başlamıştır. Hiçbir şekilde tarım ürünü yetiştiremez hale gelen insanlar açlık ile karşı karşıyadır. Eğer ki bu duruma bir çare bulunamazsa bu insanoğlunun sonu olacaktır. Devletler artık gıda dışında hiçbir şeye yatırım yapmamaktadır. Bu yüzden de NASA işlerini gizli bir şekilde yürütmektedir. Bu olayların başlaması ile birlikte Dünya'nın yakınında gizemli bir şekilde solucan deliği belirmiştir. Bu solucan deliği ile evrenin diğer ucuna açılan bir geçittir. Bu solucan deliğini kullanarak NASA, Dünya'yı kurtarabilmek için astronotlarını bu bilinmezlik dolu solucan deliğinin içine yollayacaktır. Bu astronotlardan biri de gizemli bir yer çekimi mesajı ile NASA'nın gizli üssünü bulan ve eski bir pilot olan Cooper'dır. Kızı ile arasındaki bağ tüm insanoğlunun kaderini belirleyecektir.Yazar Yorumu

Yıldızlararası (Interstellar) bana göre sinema tarihinin en başarılı bilim kurgu filmlerinden bir tanesidir. Senaryo oldukça kaliteli ve bizleri derin düşüncelere doğru itiyor. Evren, başlangıçtan beri her zaman insanoğlunun ilgisini çekmeyi başarmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte merak ettiklerimiz hakkında birçok şey öğrendik ama buna rağmen hala evren hakkında bilmediğimiz pek çok şey var. Yıldızlararası filminin bilimsel danışmanı olan Kip Thorne bu konuda Dünya'da uzman olan sayılı bilim adamlarından bir tanesi. Kendisi yakın bir zamanda emekli oldu ve film dünyasına girdi. Nolan Kardeşler yine her zaman ki gibi sağlam bir senaryo ile karşımıza çıktılar. Christopher Nolan da her zaman ki gibi kendi tarzını konuşturmuş. Film biraz kafa karıştırıcı gibi olsa da aslında dikkatle izlendiğinde anlaşılabilecek bir yapım. Kozmosa ilgisi olan kişiler de filmin konusu oldukça kolay bir şekilde kavrayacaktır diye düşünüyorum. Filmde Matthew McConaughey oyunculuğunu konuşturmuş her zaman ki gibi. Akıcılık konusuna gelirsek filmin bazı kısımları ağır ilerlese de gizem konusu ağırlıkta olduğu için filmi sonuna kadar izliyorsunuz. İzlenmeye değer bir bilim kurgu filmi olduğunu düşünüyorum.

Filmden Kareler

Yıldızlararası
Senaryo8.8
Oyunculuk8.6
Akıcılık8.3
Efekt9.1
8.710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
9.4

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Arda

    Yıldızlar arasında filmi bence imdb 9 olması gereken bir film çok güzel mutlaka izleyiniz

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler