Umut Işığım (Silver Linings Playbook) filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Karısını çalıştığı yerdeki tarih hocasıyla yakalayan Pat, adamı öldüresiye döver. Bunun üzerine kendisinde ufak bir akıl hastalığının bulunduğu ortaya çıkar. 8 aylık bir psikiyatri tedavisinden sonra normal hayatına dönebileceği söylenerek hastaneye yatırılır. Hastanede sürekli karısını düşünen ve çıktığında daha iyi bir insan olacağına kafayı takan Pat, aradan geçen uzun bir süre sonra evine kavuşmuştur. 8 aylık bir süreçten sonra karısı ile bir türlü iletişim kuramaması iyice canını sıkmaya başlar. Karısına ulaşması için bir aracıya ihtiyacı vardır fakat bu kişide kendisi gibi bir akıl hastasıdır. Birlikte bir dans yarışmasına katılma sözü ile anlaşan ikili çalışmalara başlar fakat ailevi mevzular derken işler iyice karışır. Robert De Niro , Bradley Cooper , Jennifer Lawrence gibi sağlam isimlerin yer aldığı Umut Işığım (Silver Linings Playbook) filminin senaryosu da oldukça dikkat çekici.Yazar Yorumu

Umut Işığım (Silver Linings Playbook) Filmini izlemeden önce hiçbir araştırma yapmamıştım. Bir film izlemek istiyordum ve rastgele açtığım ilk filmi izlemeye başladım. İlk başlarda neler olduğunun farkına varamayıp büyük bir şaşkınlığa uğradım. Bradley Cooper'ı gördüm ilk baş dedim tamam en azından ortalama bir şeyler çıkar dedim. Peşine Chris Tucker ve Jacki Weaver göründü ne oluyoruz yahu dedim. Sevdiğim bütün oyuncularımı topladınız bu filme dedim. Filmden ümidim baya artmaya başladı. Senaryosunun da baya bir ilginç olduğunu anladığım sıralarda bide ne göreyim Robert De Niro. Filmi durdurup oyuncu kadrosunu araştırmaya başladım. Daha fazla sürprizi kalbim kaldırmayacaktı. Bu kadar sağlam oyuncu kadrosunu bir araya getiren yönetmeni tebrik ediyorum. Senaryo ve oyuncu kadrosunun birleşmesiyle cidden çok güzel bir film ortaya çıkmış. Yer yer güldüren yer yerde hüzünlendiren bir filmi izlemek her zaman beni mutlu etmiştir. Bu tarz kaliteli filmler pek ortaya çıkmıyor. Bu kadar övmüşken azda olumsuz eleştiri yapalım. Filmde tek sevmediğim nokta olayların çok yavaş ilerlemesi oldu. Sanki bir tık daha akıcılık katılabilirdi. Onun dışında olumsuz bir yönünü göremedim. Komedi ve dramın bir arada çok güzel bir kokteyl haline dönüştüğü ve sonunda keşke bitmese dediğiniz nadide filmlerden bir tanesi. Herkese iyi seyirler dilerim !

Filmden Kareler

Umut Işığım (Silver Linings Playbook)
Senaryo8
Oyunculuk8.3
Akıcılık7.8
Efekt7.8
810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler