Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Şeytan tüyü filminin konusu , oyuncuları , fragmanı , konusu ve yorumları hakkında bilgiler verdik.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Metin kızlara aracılık yaparak geçimini sağlamaya çalışıyordur. Bir gün canına tak eder ve bu işlere bir son verip emekli olmak ister. Kızları mahallenin ağabeyisi olan Kürdo'ya emanet eder ve bir köşeye çekilir fakat bahtsızlığı , kötü talihi onun yakasını bırakmaz . Kızlardan biri olan Aynur bir gün feci bir şekilde öldürülür. Bunun üzerine ilk şüpheli olarak Metin gösterilir. Asım Komiser bir anda Metin'in evini basar. Metin gerçekleri Asım Komisere anlatsa da Asım Komiser'i inandıramaz. Metin kaçmayı başarır ve gerçek katili aramaya çalışır. Armağan Tunaboylu'nun yazmış olduğu Yıldız Cinayetleri adlı kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Murat Şenöy yapmaktadır.Şeytan Tüyü'nün Başrol oyuncuları ise Mustafa Üstündağ , Şükran Ovalı , Güven Kıraç 'tır.Yazar Yorumu

Ülkemizde sinema kültürü git gide gelişmeye başladı. Hele ki komedi alanında yakaladığımız başarının haddi hesabı yok. Bunun üzerine sektöre elini atan ve parası olan film yapmaya başladı. Neredeyse eksiksiz her hafta en az bir tane türk komedi filmi çıkmakta hal böyle olunca da sektör ilerleyeceğine yerinde saymaya devam ediyor. Şeytan Tüyü filmine kötü demiyorum. Aksine film oldukça iyi. Oyuncu kadrosuna bakacak olursak Mustafa Üstündağ ,Şükran Ovalı , Güven Kıraç , Beyti Engin , Erdal Tosun gibi isimler yer almakta. Bu isimler ülkemizde parmakla gösterilecek işler yapmış kaliteli oyunculardır. Filmin senaryosu da sağlam yerden alınmış. Meşhur Yıldız Cinayetleri kitabından beyazperdeye uyarlanmış olan Şeytan Tüyü filminin özetçe bir yorumunu yapacak olursak. Oyuncular ve senaryo oldukça iyi fakat filmde mizah biraz düşük kalmış. İnsanları kahkahalara boğan olaylardan çok az az gülümseten ve doyuran espiri ve olaylarla süslenmiş orta seviyeli bir komedi filmi diyebiliriz. Boş vakti olup sinemaya gideceklere tavsiye ederim. Aynı hafta Kung fu Panda 3 ' te vizyona gireceği için bu filmin beklediği gişeyi sağlayabileceğini düşünmüyorum. İyi Seyirler Dilerim.

Filmden Kareler

seytan-tuyu-filmi-yorumları şeytan tüyü vizyon tarihi

şeytan tüyü fragman

Şeytan Tüyü
Senaryo5.9
Oyunculuk5.7
Akıcılık6
Efekt5.7
5.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
0.1

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. tūrkan

    Cok kötū bir film!!! Sakin gitmeyin!! Verdiğim gïrïşe yaniyorum.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler