Çapkın Profesör filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 19 Aralık 2014

Yönetmen : Marc Lawrence

Oyuncular : Hugh Grant , Marisa Tomei , Allison Janey

Türü : Romantik , Komedi

Yapım Yılı – Yeri : 2014- ABD

IMDB :  6,2

Tanıtım

Yazdığı bir senaryo ile ödül alarak ünlü olan bir senaristin bu başarısını devam ettirememesi sonucunda maddi ve ailevi anlamda çöküşünün sonuçlarını ele alan Çapkın Profesör Filmi romantik komedi alanında ses getirmiş bir filmdir.

Yönetmenlik koltuğunda Marc Lawrence’nin bulunması ve başrollüğün yine Hugh Grant’a verilmesi bu ikiliyi ayrılmaz bir ekip yapıyor.

Yaklaşık olarak 50’lerine gelen Keith Michaels ödüllü senaryosundan sonra çektiği bir çok filmde başarılı olamamıştır. Bunun üzerine karısı ödüllü filminin yönetmenine kaçması onu duygusal anlamda çökertmiştir. Kendisini içkiye vermiş genç kızlarla takılmaya başlamıştır. Maddi anlamda da zorluklar yaşayınca menajerine ne iş olursa yaparım demek zorunda kalmıştır. Menajeri ona Amerika’nın diğer ucunda bir üniversitede öğretmenlik işi bulmuştur. Mecbur kabul eden Keith şehirden ayrılarak üniversiteye gitmiştir fakat öğretmenlik hakkında hiç bir şey bilmiyor üstüne üstelik öğretmenlikten nefret ediyordur. Yeni geldiği şehirde yemek yerken genç bir kızla tanışır ve onunla birlikte olur fakat bu kızın öğrencilerinden bir tanesi çıkması ortalığı karıştırır.

Yazar Yorumu

İsmine bakıp çekinerek izlediğim bir filmdi ve anladım ki yine bir çeviri hatası. ” The Rewrite ” yani türkçesi  ” Yeniden Yazmak ” cidden filmi izleyince doğru olan başlığın yeniden yazmak olduğunu anlıyorsunuz. Çapkın Profesör filmini izlemeye başladığım andan itibaren olayın akışına kaptırdığım hoşuma giden nadir filmlerden bir tanesi diyebilirim. Belkide yazarlığa olan ilgimden dolayıdır. Çünkü film ciddi anlamda yazarlığa ve senaristliğe teşvik eden bir film. Ne olursa olsun pes etmemeyi ve özgün bir şekilde yazmayı konu almış.

Filmin içeriğinden bahsedeyim biraz. Ünlü senarist maddi açıdan zor durumda kaldığı için öğretmenlik yapmaya başlar fakat gittiği şehirde denk geldiği ilk kızla yatar. Bu kızında öğrencisi çıkması sonucunda duruşmaya çıkması gerekir. Eğer affedilmezse duruşmaya çıkacak ve bu durum geldiği yerdeki işleri de mahfedecektir. Öğrencilerine ısınmış bir çok öğrencisine bir şeyler öğretmiş hatta bir öğrencisinin senaryosunu Holywood’a satmıştır ve bu işi sevmeye başlamış kaybetmek istemiyordur. Marisa Tomei’nin oynadığı karakter sayesinde kendine yeni bir yol çizmiş ve aslında neden yazar olduğunu anlamıştır. Müdürle konuşarak affedilmek istemiştir.Fazla anlatmayayım tadı kaçmasın filmin. Genel olarak Çapkın Profesör film yorumum olumlu.

Ayrıca Marisa Tomei’nin 50 yaşında olmasına rağmen bu kadar genç göstermesi ve oyunculuk yeteneği beni çok kıskandırdı. Filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Hele ki yazarlık konusunda merakınız, yeteneğiniz varsa kesinlikle izleyin. Yazamaya olan ilginizi artırabilecek bir film.

Filmden Kareler

çapkın profesör film eleştirisi çapkın profesör film yorumları çapkın profesör filmi çapkın profesör filmi

Çapkın Profesör
Senaryo7
Oyunculuk7
Akıcılık7.3
Efekt6.7
710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler