Polis Akademisi: Alaturka  filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015

Yönetmen : Ali Yorgancıoğlu

Oyuncular : Saba Tümer , Mehmet Ali Erbil , Yolanthe Cabau

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – Türkiye

Tanıtım

Polis Akademisi: Alaturka filmi yeni çıkan yasa ile birlikte akademiye girişlerin kolaylaştırılması sonucu elini kolunu sallayan herkesin akademiye alınmasını konu alıyor.  Hal böyle olunca disiplinsiz acemiler , çaylaklar akademiye doluştu.Bu durumdan hiç hoşlanmayan akademi müdürü Beton Haşmet disiplini ele alması gerekir. Beton Haşmet’in de olaylara karışmasıyla durumlar iyice karman çorman bir hal alır.

Senaristliğini Kemal Kenan Ergen’in filmi Polis Akademisi: Alaturka genel anlamda akademiye girmiş ama polisten pekte anlamayan gençlerin başına gelen komik olayları anlatmaktadır.

Filmin kadrosuna bakacak olarak Yolanthe Cabau , Mehmet Ali Erbil ‘ in yanı sıra Elvin Levinler , Peker Açıkalın , Perihan Erener , Sümer Tilmaç , Fulden Akyürek ve İlker Kurt dikkat çekiyor.

Yazar Yorumu

Yine Mehmet Ali Erbil yine absürt ama bir okadar da komik bir film. Bu adamın filmleri hoşuma gidiyor fakat bel altı senaryoların çoğunda bulunması ve her oynadığı filmde açık saçık senaryolar bulunması tesadüf değil sanırım .

Oyuncu kadrosuna bakacak olursak bir çok komedi filminde ve dizisinde karşımıza çıkan meşhur oyuncuları görmek mümkün. Kadro bu kadar sağlam olur da gırgır şamata hiç eksik olur mu ?

Yapılan espirilerle şakalarla sinemayı yıkıp geçecek bir film. Senaryosu polisiye gibi durabilir fakat eklemeler ve değinilen detaylarla film tam bir komedi şöleni haline geliyor. Peker Açıkalın’ın usta oyunculuğu ile canlandırdığı karakterin Mehmet Ali Erbil’e düşman çıkması  filme ayrı bir hava katmış. Mehmet Ali Erbil bir yandan acemileri eğitmeye uğraşırken bir yandan da hem düşmanı ile uğraşıyor hem de meslektaşı olan Yolanthe Cabau’nun canlandırdığı karaktere asılmaktan da geri durmuyor.

Polis Akademisi: Alaturka film yorumu nu yapmak cidden zor bir şey çünkü film kendini belli ediyor. Yani yoruma pek gerek duymuyor. Yine de biz film önerileri kategorimize ekleyelim duymayan olabilir. Nerede kalmıştık ?

Ülkemizde ki komedi filmlerinin kalitesine sürekli vurgu yapıp duruyorum işte Polis Akademisi: Alaturka bunun ispatı diyebilirim.Espiri kalitesi olsun senaryo olsun çok başarılı. Ülkemizin insanı sıcak kanlı ve her şey ile dalga geçebilen bir yapıya sahip olduğu için komedi seviyesi oldukça yüksek oluyor. Milletimizin insanı şakalaşmayı seviyor kendimizle barışık bir yapıya sahibiz.

Vizyondaki Filmler in bir çoğunu geride bırakabilecek bir film. Kesinlikle gidilmeli ve gülüp eğlenilmeli.

Filmden Kareler

Polis Akademisi: Alaturka filmden kareler 6 Polis Akademisi: Alaturka filmden kareler 5 Polis Akademisi: Alaturka filmden kareler 4 Polis Akademisi: Alaturka filmden kareler 3 Polis Akademisi: Alaturka filmden kareler 2 Polis Akademisi: Alaturka filmden kareler 1

Polis Akademisi: Alaturka
Senaryo7.6
Oyunculuk8
Akıcılık7.9
Efekt7.5
7.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. hakan

    filmi fragmanlardan kontrol ettiğimde ön planda m.ali erbil ve sneijder in eşi var.bakalım ne kadar eğleneceğiz

    Cevapla
  2. hasan

    Aslında mehmet ali erbil oldukça iyi bir oyuncudur bakalım merakla bekliyoruz.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler