Farklı Kültürler (Xingu) filminin konusunu , fragmanını , özetini , oyuncularını ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

1943 yılında Brezilya'da geçen hikayede 3 kardeşin yeni bir macera arayışlarını ve bu arayış sonucunda da hiç kimsenin ayak basmadığı ve hiç kimsenin görmediği Brezilya topraklarına işçi olarak gitmeye karar verirler. Çok iyi yerlerde eğitim alan kardeşler herşeylerini bir kenara atarak çılgın fikirlerinin peşinden giderler. Gidecekleri yerde uçakların inebilmeleri için pist inşa etmeleri gerekmektedir. Fakat herşey bekledikleri gibi ilerlemez. Kısa süre sonra yalnız olmadıklarını anlarlar. Yerliler ile barış içerisinde yaşamaya karar veren ekip onlara dostça yaklaşır. Kardeşler yerlilerin hiç birşey bilmedikleribi gördüğünde o an karar verirler. Bu yerlilerin gelişmelerinde yardımcı olacaklar ve pek çok yeniliği onlara anlatacaklardı. Bir yandan uçak pisti ile ilgilenirken diğer yandan yerlilerle ilgilenen kardeşler kısa sürede işlerini bitirmeyi başardılar. Fakat yerliler arasında bir salgın hastalık yayılmaya başladı ve pek çok yerli hayatını kaybetti. Bunun üzerine gelişmek yerine bu yerlilere hastalık konusunda yardım etme kararı alan kardeşler yine de çok başarılı olamadılar ve kabilenin yarısı öldü. Bunun üzerine yılmayan kardeşler bir barış ortamı kurmakta kararlılardı.Yazar Yorumu

Boş vaktimde ilginç ve macera dolu bir film arıyordum. Bu filme denk geldim ve baya ilgimi çekti açıkcası. Film başlarda gayet iyi ilerlerken vakit geçtikçe anlamsız ve kopuk bir döngü haline girmeye başladı. Zamanla ilk önce isimleri karıştırır oldum. Daha sonra hikaye koptu gitti ve kişileri de karıştırmaya başladım. Çünkü bir hikaye sonlanmadan diğerine atlıyor o bitmeden diğerine derken bölük börçük birşey koymuşlar ortaya. Filme birçok şey sığdırmaya çalışırken aslında anlamsız karmaşık birşey ortaya çıkarmışlar. Konu olarak çok iyi bir film fakat anlatım stili ve kurgu ile bu konuyu darmadağın ve anlaşılmaz bir hale getirmişler. O yüzden filmin sonuna kadar sabrettim acaba toplanır mı diye ama sonu da anlamsız bir şekilde bitti. Bu konuya sahip film daha güzel bir şekilde anlatılabilirdi. Yani daha iyi olma potansiyeli olan bir konu fakat bunu heba etmişler. Uzun lafın kısası boş vaktimde gereksiz bir macera yaşadım ve hiç birşey anlamayarak filmi sonlandırdım. İzlemek isteyenlere tavsiye etmem. Yine macera filmi sevenler ve şansını denemek isteyenler için iyi seyirler.

Filmden Kareler

Farklı Kültürler (Xingu) film yorumları Farklı Kültürler (Xingu) konusu

Farklı Kültürler (Xingu) fragmanı

Farklı Kültürler (Xingu) oyuncuları

Farklı Kültürler (Xingu)
Senaryo5.8
Oyunculuk5.4
Akıcılık5.4
Efekt5.2
5.510 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler