13. Kat (The Thirteenth Floor) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini vs bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

13. Kat (The Thirteenth Floor) filminde Douglas bir gökdelenin 13. katında yer alan ofislerinde ve arkadaşı Whitney yeni bir yazılım üzerinde çalışmaktadırlar. Bu bir sanal simülatördür. Bu sanal simülatörü kullanarak Douglas, 1930 yılına giderek orada bir takım şeyler yaşar. Douglas işlerin yolunda gitmediğini fark edince seansı yarıda bırakır ve kalkar. Uyandığında hafızasında bir takım sorunlar vardır ve ayrıca şirketin kurucusu olan Hannon Fuller cinayete kurban gitmiştir. Bir süre sonra Douglas cinayetin bir numaralı şüphelisi haline gelir. Tüm bunlar olurken bir de Hannon Fuller'in kızı olduğunu iddia eden güzeller güzeli Jane'de bir anda ortaya çıkar. Jane, Douglas'ın oldukça dikkatini çekmiştir. Bir süre sonra sanal seanslar, hafıza kayıpları, çekicilik, gerçeklik ve kabus içinde Douglas hayatının en karışık durumu ile karşı karşıya kalacaktır.Yazar Yorumu

13. Kat (The Thirteenth Floor) filmi Matrix gibi bir baş yapıtın gölgesinde kalmış olsa da aslında en az onun kadar iyi bir film. 1999 yılı sanal gerçeklik bilim kurgusunun nirvanası olmuş diyebilirim. Bu film bana göre en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir. Konu başlarda size çok karışık gelse de konuyu daha iyi anlarsanız çok hoşunuza gidecek bir film. 1999 yılına göre değerlendirirsek gerek görsel efektler gerekse de senaryo muhteşem ötesi. Kabul ediyorum senaryo biraz başta karışık gelebilir. Ancak filmi ikinci defa izlerseniz pek çok ince ayrıntıyı yakalayabiliyorsunuz. Bu tarz seyircinin zihnini zorlayan filmleri seviyorum. 13 Kat aklın sınırlarını zorlayan bilim kurgu filmlerinden bir tanesi.

Filmden Kareler

13thfloorbreakinggate 7904_12_screenshot The_Thirteenth_Floor thirteenfloormoll

13. Kat (The Thirteenth Floor)
Senaryo8.4
Oyunculuk8.2
Akıcılık7.8
Efekt8.1
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
7.5

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler