Aşkı Bulunca filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 1 Mayıs 2015

Yönetmen : Lulu Wang

Oyuncular : Brit Marling , Jack Huston , Tom Schiling

Tür : Romantik , Dram , Komedi

Yapım Yılı – Yeri : 2014 – Almanya , ABD

IMDB :  7,6

Tanıtım

Ressam Liam Price resimlerine değer verilmemesi üzerine kendini hayattan soyutlayarak sokaklarda yaşamaya başlar. İntiharın eşiğine gelen sanatçının esrarengiz kayboluşu üzerine şehirdeki bir çok hikaye dolanmaya başlar. Bu hikayeler sayesinde yaptığı resimler değer kazanmaya ve çok ünlü biri olmaya başlar. Kendisinin eserlerini toplayarak sergi açmaya çalışan bir insan onunla tesadüfen karşılaşır. Liam kendini bu insanın kardeşi olarak tanıtarak insan içine çıkmaya başlar. Bir süre sonra tanıştığı gazeteci McKenzie ‘ ye aşık olur ve hayatı bir anda renk kazanmaya başlar. Hayattan zevk almaya ve onunla birlikte vakit geçirmekten keyif almaya başlar duygularına yenik düşerek ona sevdiğini söyler.

2014 yılında çekilmiş film Türkiye’de 1 Mayıs 2015 tarihinde sergilenecek.

Yazar Yorumu

Daha önce alt yazı olarak izlemiştim. Türkiye’de daha yeni vizyona giriyor. Çok geç kalınmış çünkü izleyecek insanlar internetten izlemiştir ve sinemaya gitmeye gerek duymazlar.

Film IMDB 7,6 almış fakat 8 veya 8,4 civarı daha uygun olurmuş. Dram , romantik ve komedi hepsini bulabileceğiniz hem gülüp hem ağlaya bileceğiniz aşk dolu anlamlı bir film. Sanatın geldiği noktaya da değinen filmde ressamların artık insanların evlerine yakışacak resimler yapmaya başladıkları sanatı sanat için yapmadıkları konusuna da değinilerek ufak bir mesaj verilmiştir.

Filmin ilerleyen vakitlerinde kendini soyutlayan ressam bir hayranı tarafından bulunur ve insan içine çıkmaya karar verir. Hayranın erkek kardeşi olarak insanlarla konuşan ressam tanıştığı gazeteciye aşık olur. Senaryo oldukça sade ve anlamlı. Romantik filmlerden hoşlanmayan insanlar bile çekinmeden izleyebilir çünkü sadece romantizm üzerine drama yapılmamış. Sabit bir konuda kalmak yerine bir çok dalda farklı konuya değinilerek film sıkıcı halden kendini kurtararak izleyiciye hakim olacak ve keyif verecek bir hal almış.

İzlemenizi tavsiye ederim. Ailenizle de izleyebilirsiniz. İyi Seyirler.

Filmden Kareler

aşkı bulunca güzel mi aşkı bulunca iyi mi aşkı bulunca film yorumları aşkı bulunca filmi

Aşkı Bulunca
Seanaryo8.1
Oyunculuk8.2
Akıcılık8.5
Efekt7.8
8.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler