Ezan filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 1 Mayıs 2015

Yönetmen : Fuat Yılmaz

Oyuncular : Osman B. Keser , Yeliz Yeşil , Şahin Özden

Tür : Korku , Gerilim

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – Türkiye

Tanıtım

Çabuk sinirlenen , asabi ve tutarsız biri olan Ali bu özellikleri yüzünden çoğu işten kovulmuştur. En son girdiği işte de tutunamayan Ali için durumlar iyice kötüye gitmeye başlar. Kendini alkole veren Ali çok içtiği bir gece sokaktaki bir kıza çarpar ve kaçar. Yaptığı kaza yanına kar kalmayacaktır. O günden sonra tuhaf olaylar gerçekleşmeye başlar. Kazayı geçirdiği gece düşürdüğü yüzüğüne büyü yapılır ve Ali lanetlenir. Bu lanet sonucunda annesini kaybeden Ali köyüne dönmeye karar verir.

Köye geldiğinde kuzeninin vaatlerine kanar ve define avına çıkarlar ne var ki burada da işleri ras gitmez ve cinler tarafından kaçırılırlar. Köy ahalisinin gençlerini arama çabaları ile olaylar iyice karmaşık bir hal almaya başlar. Köydeki gizemli olaylar gerçekleşmeye başlar.

Yazar Yorumu

Gelecek vaad eden bir film. Korku filmi bakımında Türkiye’deki çoğu filmi sevmem ama bu film hoşuma gitti. Efektler ve senaryo gayet başarılı.

Fakat din kullanılarak insanların psikolojisinde kötü etkiler bırakabilecek bir senaryo oluşturulmuş. Yine de oldukça iyi düşünülmüş bir senaryo beklenenin üstünde başarılı efektler ile film severleri tatmin edebilecek başarılı bir film olmuş.

Korku ve gerilim filmi sevenler yabancı filmlerden sıkıldıysanız bir de bu filmi deneyin derim.  1 Mayıs 2015’te sinemalarda olacak film için yerinizi ayırtın derim. İyi Seyirler.

Filmden Kareler

ezan film yorumları ezan film eleştirisi ezan filmi ezan filmi

Ezan
Senaryo7.4
Oyunculuk7.2
Akıcılık7.1
Efekt7.2
7.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler