Olur İnşallah filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 05 Haziran 2015

Yönetmen : Tolga Baş

Oyuncular : Çetin Altay , Arzu Yanardağ , Mesut Yar

Tür : Komedi

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – Türkiye

Tanıtım

Göbelek Köyü ‘ne televizyon kanalı kurmak isteyen belediye başkanı köylülerden olumlu bir yanıt alamaz. Başka bir köye doğru yola çıkan belediye heyeti yolda kaza yapar. Belediye başkanının aracına çarpan Kıllı Mustafa belediye başkanını tanımaz ve belediye heyetine saldırmaya başlar. İşlerin iyice sarpa sarmaya başlar. Bu duruma sinirlenen belediye başkanı televizyon kanalının bu köye kurulmasında karar vermiştir. Bütün  masrafları ve aracın masrafını köylüye yıkan başkan 3 ayda zaman vermiştir. Muhtar ve köylüler parayı denkleştirmek için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.

Yazar Yorumu

Delisin ! Delisin ! filminden tanıdığımız Tolga Baş yeni filmi Olur İnşallah ‘la karşımızda.

Fragmanında ki küfürlü sahnelerinin ve absürt olayların çokluğu beni biraz rahatsız etti. Ailenizle izlemeye kalksanız o kadar çok küfür geçiyor ki rahatsız olabilirsiniz.

Oyuncu kadrosuna bakacak olursak baya sağlam bir oyuncu kadrosu bulunmakta. Mesut Yar ‘dan tutunda Çetin Altay , Sümer Tilmaç , Mehtap Bayrı’ya kadar bir çok iyi ve kendini kanıtlamış isimler yer almakta.

Fragmanda da yer alan gladyatör , örümcek adam gibi sahnelerle filme değişik bir hava katılmış. Bu sayede de seyirciye çok yönlü bir komedi sağlanıp ilginç bir senaryoya ev sahipliği yapmış.

Genel anlamda eğlenebileceğiniz yer yer gülme krizine girebileceğiniz fakat absürt sahnelerin biraz çok olduğu orta çaplı güzel bir komedi filmdi diyebiliriz. Sinemaya gidecek olursanız ilk bakacağınız film bu olsun derim. İyi Seyirler

Filmden Kareler

olur inşallah olur inşallah olur inşallah olur inşallah olur inşallah

Olur İnşallah
Senaryo6.9
Oyunculuk7.1
Efekt7
Akıcılık6.4
6.9Genel Puan
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
10.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Anonim Yazar

    türk yapımı filmler arasında en iyilerinden diyebilirim çok güzell :))

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler