Şeytan-ı Racim 2 : İfrit filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 05 Haziran 2015

Yönetmen : Murat Toktamışoğlu

Oyuncular : Derya Deniz Değirmenci , Emre Kılıç , Firuze Gamze Aksu

Tür : Gerilim , Korku

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – Türkiye

Tanıtım

Şeytan-ı Racim filminde Bakırcı Mehmet Hoca suretiyle dolaşan İblis devam filminde de intikam planlarını yenileyerek işe koyuluyor.

Yetimhane ile 9 yaşında tanışan aslı hayatının geri kalanını yetimhanede geçirmiştir. Çocukluğunda ona musallat olmuş bir güç ile uzun süre savaşmış ve herşey yoluna girdiğini düşünmüştür. Yıllar geçmiş ergenlik dönemini atlatmış ve hayata atılmaya çalışıyordur fakat hiçbir şey düşündüğü gibi olmayacaktır.

Çocukluğunda ona musallattan olan şey yine ortaya çıkmıştır ve arkadaşları da buna şahit olmuşlardır. Aslı’nın bu güç ile başa çıkabilmesi için bir çok yola başvuran arkadaşları başlarını çok büyük bir belaya soktuklarından habersizlerdir.

Yazar Yorumu

Şeytan-ı Racim filminin ilk serisinden de pek etkilenmemiş ve dini konuları ele aldığı için biraz eleştirmiştim ve ikinci filmde de aynı tas aynı hamam diyebilirim.

Türk sinemasında ki korku filmi anlayışı artık cidden saçma bir noktaya gelmeye başladı. İnsanları zayıf oldukları noktalarıyla korkutma çabası aldı başını yürüdü. Cindir , peridir , büyüdür tamam iyi hoş kendine has bir gizemi , korkusu var ama azcık özgün olun. Ha bir de artık dini kullanmayın. Milletimiz de yıldı bıktı artık bu tarz filmlerden. Yani bunu çoğu film için söylüyorum sadece bu film için değil. Yabancı filmlere bakıyoruz adamlar binlerce konuda senaryoda korku filmi çekiyor. Türkiye’ye geliyoruz cindir , peridir , dindir takıntı yapmışız artık neyse konumuza dönelim.

Senaryo olarak bahsettiğim gibi çoğu korku filmi gibi dini kullanarak cinlerle ilgili bir film. Bu tarz filmlerden sıkılmadıysanız bile bu filmle eminim nefret edeceksiniz. Efektleri orta düzeylerde senaryonun seyirci üzerinde bıraktığı etki vasata yakın denilebilir. Oyuncu kadrosu ve kalitesi genel anlamda orta düzeyde. Bazı sahnelerde saçmalığa bak diyerek gülebileceğiniz hiç bir beklentiye cevap vermeyen bir devam filmi.

Yani genel anlamda bakacak olursak orta çaplı klasik senaryolu boşa uğraşılmış bir devamlı film. Sinemaya gidip de izlenilecek bir film mi derseniz açıkcası ben izlemem. İyi Seyirler.

Filmden Kareler

Şeytan-ı Racim 2 : İfrit Şeytan-ı Racim 2 : İfrit Şeytan-ı Racim 2 : İfrit

Şeytan-ı Racim 2 : İfrit
Senaryo4.6
Oyunculuk5.1
Efekt5.4
Akıcılık5.4
5.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
2.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. MelisaFilm

    Bu tarz korku filmleri dünyanın her yerinde şeytan, ruh, hayalet gibi paranormal-mistik-dini öğeler kullanır ve tür izleyicisi de (mesela biz) bundan büyük keyif alırız. Eğer dini öğeli film tercih etmiyorsanız isminde şeytan ruh cin olan filmler yerine Teksas Katliamı, Testere, Korku Kapanı tarzı filmleri seçerseniz daha çok keyif alırsınız.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler