Guguk Kuşu (One Flew Over The Cuckoo's Nest) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini, yapım yılını ve filmden kareleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Guguk Kuşu (One Flew Over The Cuckoo's Nest) filminde Randle çok konuşan, uyanık, aklından geçenleri direk söyleyen ama kafasında kurduklarını da belli etmeyen bir hapishane mahkumudur. Mahkeme tarafından alınan karar ile akıl sağlığının test edilmesi için akıl hastanesine yatırılır. Her şeyin normal şekilde devam ettiği hastanede Randle'ın gelmesi ile klasik düzen bir anda bozulacaktır. Hemşire Ratched hastanenin düzenini sağlayan, disiplinli bir hemşiredir. Tüm hastalar onu bir tanrı olarak görür ve ne derse yaparlar. Çünkü hastaların hepsini bir düzene programlamıştır. Hastaların çoğu orada kendi istekleri kalmaktadır. Ancak hemşire onları kendine öyle bir bağlamıştır ve hepsinin birer sorunu olduğuna inandırmıştır ki hiçbiri oradan ayrılmak istemez. İşte tüm bu düzen özgür ruhlu Randle gelmesi ile birlikte değişecektir.Yazar Yorumu

Normalde 70'lerden bir film izlediğim zaman hep sıkılırım ama nedense bu filmde hiç sıkılmadım. Kuşkusuz bundaki en büyük etken Jack Nicholson muhteşem ötesi oyunculuğudur. Jack Nicholson sinema tarihinin en iyi aktörlerinden bir tanesi olduğunu bu film ile bir kez daha kanıtlamış. Sırf bu harika oyunculuk performansı için bile izlenebilecek bir yapım. Filmi izlerken evet bazı yerlerde sıkıldım. Fakat bunun sebebi de film süresinin biraz fazla uzun olması. Ancak buna rağmen filmi sonuna kadar izliyorsunuz. Çünkü filmde sizi çeken bir şeytan tüyü var. O da Jack Nicholson'ın oynadığı Randle karakteri. Replikleri de oldukça hoşuma gitti filmin. Bazı sahnelerde güldüğüm de oldu. Eğer hala bu kült filmi izlemediyseniz izleyin derim. Pişman olmayacaksınız.

Filmden Kareler

Guguk Kuşu
Senaryo8.1
Oyunculuk8.7
Akıcılık7.8
Efekt7.9
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler