Öteki (The Double) filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Öteki (The Double) filminde dünyaca ünlü yazar Dostoyevski'nin ünlü eserlerinden bir tanesi aynı adla beyaz perdeye aktarıldı. Filmde bir adamın diğer kendisi ile tanışmasını konu alıyor. Adamımız oldukça çekingen, çevresindeki insanlar ile iletişim kuramayan hatta çevresindeki insanların dikkatini bile çekmediği biridir. Yine bir gün kendisinin tıpa tıp aynısı olan fakat kendisinin tam zıttı karakterine sahip olan bir adam iş yerine gelir. O günden sonra kendisine çok benzeyen fakat kendisinin tam tersi karakterine sahip olan kişi herkesin sevdiği ve önem verdiği biri haline gelir. Dış görünüş olarak ona tıpa tıp benzese de karakter olarak hiçbir şekilde benzememektedir. Bu saatten sonra adamımız bazı şeyleri sorgulamaya başlayacaktır.Yazar Yorumu

Öteki (The Double) filmi oldukça sanatsal bir yapım olmuş diyebilirim. Öncelikle söylemeliyim ki film oldukça ağır ilerliyor. Eğer ki bu tarz filmleri sevmiyorsanız açmayın bile çünkü sıkılıp kapatabilirsiniz. Ancak bu tarz filmleri sevenleri çok güzel bir film bekliyor bana göre. Filmin en sevdiğim yönü bir eleştiri tarafı olması. Şehir insanın özgürlüğünü kaybedip, o küçük karanlık odalarda zincirlerine bağlı bir şekilde çalışmalarını eleştiriyor. Kalabalık içinde sanki bir hayalet gibi gezen bir insan anlatılıyor filmde ve de bunun eleştirisi yapılıyor. İçerisinde bol eleştiri yer aldığı için galiba Dostoyevski bu eserinden dolayı o dönemde bolca sert eleştiriler alıyor. Filmin konusundan dolayı mekanlar dar ve karanlık yerlerde geçiyor. Bunu yapmalarındaki amaç seyirciye o duyguyu yaşatmak. Bunu da filmde oldukça iyi bir şekilde başarıyorlar.

Filmden Kareler

Öteki
Senaryo7.8
Oyunculuk7.6
Akıcılık6.8
Efekt7.1
7.310 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler