Whiplash filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Whiplash filminde, Andrew 19 yaşında ülkesinin en başarılı müzik okulu olan Shaffer'da okumaktadır. Andrew, davul çalma konusunda oldukça yetenekli bir öğrencidir. Okulun oldukça sert ve katı kuralları olan öğretmeni ve müzisyeni Terrence Fletcher, Andrew'un bu yeteneğinin farkına varır ve onu okulun orkestrasına alır. Terrence Fletcher onun potansiyelinin farkındadır ve onun tüm yeteneğini ortaya çıkarabilmesi için oldukça zorlayacaktır. Bu saatten sonra katı öğretmen Terrence Fletcher ile yetenekli öğrenci Andrew Neiman arasındaki tansiyonun hiç düşmediği, gerilim dolu bir ilişkiye tanıklık edeceğiz. Film 5 dalda da oscara aday olmuştur.Yazar Yorumu

Whiplash filmi kesinlikle izlenmesi gereken kaliteli yapımlardan bir tanesi olmuş. Yönetmenin ilk filmi olmasına rağmen ortaya başarılı bir iş çıkarmış. Yönetmen filmin atmosferini çok iyi ayarlamış. Filmi izlerken özellikle öğretmen ve öğrenci ilişkisinde aşırı şekilde geriliyorsunuz. Kuşkusuz bundaki en büyük etmen Terrence Fletcher rolünü oynayan J. K. Simmons'ın diyebilirim. Filmde muhteşem ötesi bir oyunculuk performansı sergilemiş. Bu filmi izledikten bir kez daha oyunculuğuna hayran kaldığımı itiraf etmeliyim. Zaten bu oyunculuk performansı ile J. K. Simmons, en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını kazandı. Yaptığı Oscar konuşması da oldukça anlamlıydı bence. Biraz geç olsa da bir Oscar kazanmayı başardı. Filmin baş rolünde yer alan Miles Teller da rolünün hakkını fazlasıyla verdi filmdi. Oyunculuklar güzel, senaryo güzel izleyin derim.

Filmden Kareler

Whiplash
Senaryo8.5
Oyunculuk9
Akıcılık8.2
Efekt7.9
8.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. nihat

    oyunculuklar müthiş, senaryo özgün. filmin anlatmak istediği bence insanların ileriye gidebilmesi ve geride güzel şeyler bırakması için çok çabalaması gerekiyor.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler