İyi Bir Yalan (The Good Lie) filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

İyi Bir Yalan (The Good Lie) filminde 2000 senesinde Sudan'da bir iç savaş patlak verir. Özellikle Afrika ülkelerinde bir iç savaşın halka ve özellikle de çocuklara ne kadar büyük acılar çektirdiğini film gözler önüne seriyor. Bu filmde ülkelerindeki iç savaştan kaçan 3 gencin hikayesi anlatılıyor. Bu üç gencin yaşadıkları köye operasyon düzenlenir. Bu operasyon genç, yaşlı, çocuk ya da kadın herkes öldürülür. Köyden bir grup çocuk bölgeden kaçarak hayatta kalmaya çalışırlar. Ancak sığınma yerine geldiklerinde sadece üç kişi kalacaklardır. Sığınma yerine yerleşen gençler çıkan bir karar ile ABD'ye yerleştirilirler. Ancak buradaki hayata alışmaları zaman alacaktır.Yazar Yorumu

İyi Bir Yalan (The Good Lie) filmi 2015 yılının en iyi dram filmlerinden bir tanesi. Piyasada yer alan yüksek bütçeli gereksiz filmlerden çok daha anlamlı bir film olduğunu düşünüyorum. O tarz filmleri izleyelim ancak bu tarz sosyal mesajlar içeren yapımları da kaçırmayalım. Film oldukça güzel fakat bir konuda bir eleştirim olacak. Bu tarz filmleri ABD'nin günah çıkarma filmleri olarak görüyorum. Sonuçta gerçeklere baktığımız o ülkeleri karıştırıp binlerce çocuğun, kadının, gencin ölümüne sebep olan yine ABD. Fakat bu tarz filmleri yapmasınlar demiyoruz tabi ki. Yapsınlar ama bu yaşanan trajedik olayların ve o insanların ölmesinin sebeplerinin de kendileri olduğunu bilsinler. Filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Filmden Kareler

İyi Bir Yalan
Senaryo8.8
Oyunculuk7.6
Akıcılık7.2
Efekt7.1
7.710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler