Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity) filminin eleştirisini, oyuncu kadrosu, vizyon tarihi, fragmanı, yönetmeni ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity) filmin dünyaca ünlü Hintli matematikçi Srinivasa Ramanujan'ın hayatı anlatılıyor. Yaşadığı dönemde değeri bilinmeyip asıl değeri öldükten sonra anlaşılan matematiğin dahilerinden bir tanesi olan Ramanujan'ı Dev Patel canlandırıyor. Ramanujan'ın matematiği büyük bir ilgisi vardır. Hatta matematiğe aşıktır bile diyebiliriz kendisi için. Herhangi bir eğitim görmemesine rağmen matematik konusunda oldukça başarılıdır. Çok büyük uğraşlarının ardından Cambridge Üniversitesi'nden G. H. Hardy'nin dikkatini çekmeyi başarır. Hardy onu İngiltere'ye davet eder. Burada bir türlü değeri bilinmeyen Ramanujan burada beslenme sıkıntısı çekmeye başlar. Çünkü kendisi bir Brahman'dır ve vejetaryandır. Bu sebepten dolayı iyi beslenemediği için bir süre sonra burada hastalığa yakalanacaktır.Yazar Yorumu

Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity) filmini çektikleri için öncelik film ekibine teşekkür etmek istiyorum. Bence daha önceden çekilmesi gereken bir biyografi filmi bu. Zamanında değeri bilinmeyen bir matematikçinin hayatını beyaz perdede pek çok insan öğrenmeli bence. Baş rol seçimini oldukça başarılı buldum. Dev Patel başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiş. Film yer yer sıksa da sonuna kadar kendini izlettirmeyi başarıyor. Film İngiltere yapımı. İngilizlerin kendi ırkçılıklarını bu şekilde anlatmalarını tebrik ediyorum. Bu galiba bir nevi onların günah çıkarma seansı olmuş. Her şeye rağmen güzel ve bilgilendirici bir filmdi. Böylesi değerli bir adamın hayat hikayesini herkesin öğrenmesi gerekli. Biyografi filmlerini seviyorsanız kaçırmayın derim.

Filmden Kareler

960 inifnity3 the-man-who-knew-infinity tmwki_1200x675

Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity)
Senaryo7.9
Oyunculuk7.7
Akıcılık7
Efekt7.1
7.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (4 Oylar)
8.5

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler