Bilindiği üzere 2016 yılında pek çok korku filmi vizyona girdi. Bu filmler arasında en çok dikkat çeken, en korkunç ve en gerilim dolu filmleri sizler için derledik. Bu yazımızda 2016 yılında vizyona girmiş olan en iyi korku filmlerinin ayrıntılı açıklamalarına göz atabilirsiniz.

1) The Conjuring 2 (Korku Seansı 2)

İlk filmi ile sinemada korku filmi türünün en iyi örneklerinden birine imza atan James Wan serinin ikinci filmi ile en az ilk filmi kadar seyirciyi korkutmayı başarıyor. Filmi izlerken tüm korku filmi öğelerini görebiliyorsunuz. Ancak önemli olan o öğeleri görmek değil o öğelerin bir yönetmen tarafından nasıl kullanıldığı. James Wan da işte bunu başarabilen nadir korku filmi yönetmenlerinden bir tanesi. Filmde Ed ve Lorraine çifti paranormal olaylar yaşayan insanlara yardım etmeye devam ediyorlar. Ancak bu sefer uğraşacakları olayda çok güçlü bir şeytan ile karşı karşıyadırlar.

2) Don’t Breathe (Nefesini Tut)

Belki de son dönemin en ilginç senaryosuna sahip korku ve gerilim filmlerinden bir tanesi. Filmde bir grup hırsız yakın zamanda kızını kaybetmiş bir kör adamın, kızını arabayla öldüren aileden yüklü miktarda para aldıklarını öğrendikten sonra o evi soymaya gitmeleri ile başlar. En başta oldukça kolay bir hırsızlık olayı gibi görünse de işler umdukları gibi gitmeyecektir. Kör adam zamanında askerlik yapmıştır ve evin de neredeyse her karışını ezbere bilmektedir. Hırsızlar eve girdikten sonra onları eve kapatır ve onları çıkardıkları sesten duymaya çalışarak öldürmeye çalışır. Kolay bir soygun olacağını düşünen hırsızlar o gece hayatlarının en büyük kabusunu yaşayacaklardır.

3) The Purge: Election Year (Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı)

İlk iki serisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran filmde gerilimin dozu fazlasıyla artıyor. Bilindiği üzere arınma gecesi her yılın bir gecesinde tüm suçların yasal olmasıdır. O sene de seçim yılıdır ve bu arınma gecesini yasallaştıran hükümetin en büyük rakibi yeni başkan adayıdır. Hükümet yeni başkan adayını öldürebilmek için ilk defa arınma gecesinde üst düzey yetkililerin de dokunulmazlıklarının kalktığını belirtir. Oysa ki amaç yeni başkan adayını öldürmektir. Serinin bu filminde ikinci filmde gördüğümüz Leo Barnes, o gece dışarıdaki tüm tehlikelere karşı başkan adayını korumak zorundadır. Ancak bu o kadar kolay değildir çünkü dışarıda binlerce psikopat kol gezerken aynı zamanda da hükümetin askerleri onların peşlerine düşmüşlerdir.

4) Hush

Filmde Maddie şehir hayatından uzakta sessiz ve sakin bir yer olan ormanın içinde bulunan evde tek başına yaşamaktadır ve tüm işlerini de buradan halletmektedir. Ancak kendisi sağır ve dilsizdir. Bir gece yine tek başına evde normal bir şekilde takılırken evin dışında maskeli ve elinde bıçak olan bir adam görür. Adam onu öldürmek istediği bir şekilde belli etmiştir. Fakat kurbanları ile oynamayı seven bu azılı katil evin içine girmek yerine Maddie’yi bir şekilde dışarıya çıkartmaya çalışır. Hiçbir şekilde sesleri duyamayan Maddie o gece bir seri katil ile baş başa kalmıştır ve hayatta kalabilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

5) 10 Cloverfield Lane (Cloverfield Yolu No: 10)

Michelle gece karanlık yolda tek başına araba ile yolculuk ederken bir anda kaza yapar ve arabası takla atar. Gözlerini açtığında ise kendini zincirli bir halde her yanı kapalı bir odada bulur. Daha sonra onu oraya kapatan adam gelir ona aslında iyilik yaptığını, dışarının artık yaşanamayacak bir halde olduğunu söyler. Adamın anlattığı göre dışarıda kullanılan bazı silahlar yüzünden artık oksijen alınamamaktadır. Dışarıdaki hava solunduğunda ise insanların ve hayvanların öldüğünden söz eder. Bir süre sonra onu oraya getiren adam onu çözer. Ancak Michelle adamın güvenilmez biri olduğunu düşünür ve dışarıyı görmek için bir kaçış planı hazırlar. Kurgusu ile oldukça başarılı bir yapım olan film izleyenleri finali ile de etkilemeyi başarıyor.

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler