İncir Reçeli 2 filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman :

Vizyon Tarihi: 17 Ekim 2014

Yönetmen : Aytaç Ağırlar

Oyuncular :  Halil Sezai Paracıkoğlu , Şafak Pekdemir , Şinan Çalışkanoğlu

Yapım Yılı – Yeri :  2014 – Türkiye


Tanıtım :

Metin ( Halil Sezai ) hayatının aşkı Duygu vefat ettikten sonra çok uzun süreli bunalıma giriyor. İncir reçeli adlı filmi çekmiştir. Hayata dair hiçbir beklentisi kalmamıştır.Barda geceleri canlı müzik yapan Metin barmen Gizem ( Şafak Pekdemir ) ile beklenmedik şekilde yakınlaşmaya başlar. Gizem, Meti’nin duvarlarını aşmaya çabalar. bu konuda başarılı olabilecek mi? Geçmişinde acılar yaşamış bu iki kişi arasında aşk mümkün olacak mı? İlk filmi beğeniyle karşılanmış olan İncir Reçeli 2’nin yönetmenliğini ve senaristliğini yine Aytaç Ağırlar’ın üstlendiği filmin yapımcısı ise BKM.


Yorum :

İlk filmden sonra beklenen İncir reçeli 2 ilk fimindeki gibi dram filminde en iyilerinden biri olduğu düşüncesindeyim.Kaybettiği aşkı ardından 2 sene yas tutan adamın hikayesi ile başlayan film, ilk filmin devamı olarak desteklenerek senaryolaştırılmış.Tam bir dram filmi.Tek kötü kısmı olayların dönüm noktası uzun sürüyor olması. Film de iki yaralı insanın ilişkisi ele alınmış. birisi ilk filmde geride kalan metin diğeri Gizem. Gizemin dövme yaparkan ‘yaşanan hikayeleri ete işlemesi’ ayrıca baş role oturan bir olgu.
Gizem karakterini oynayan Şafak Pekdemir sert hatun rolünde çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş. Metin rolündeki Halil Sezai sevgilisinin acısından dolayı hayata küsmüşlüğü rolü başarılı ama bence ona aşkı dolu yaşarken ki oyunculuğu daha etkileyici geliyor.Filmde yan karakterler ana karakterlerle paralel hareket ediyor, bu yüzden oyunculuk sayesinde film daha da ilgi çekici hale geliyor.Halil Sezai yine müzikleriyle olaylara bütünlük katarak filmde tabiri doğru ise salya sümük ağlatmayı başarıyor.Seyrettikten sonra duygularınızı bastıramayıp ağlamaya başlayacağınız ve ilk olarak kalbinizin derinliklerindeki insanı düşüneceksiniz… Seyrederken peçeteyi yanınızdan ayırmayın…


Yazının Amacı :

Bu yazımızda İncir Reçeli 2 filmi nasıl ? ,İncir Reçeli 2 izlenir mi ? , İncir Reçeli 2 Filmi Konusu Nedir ? ,İncir Reçeli 2 Filmi Yorumları ,İncir Reçeli 2 filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

İncir Reçeli 2
Senaryo8.2
Oyunculuk8.5
Akıcılık8
Efekt7.9
8.210 Üzerindem
Okuyucu Oylaması: (5 Oylar)
8.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

 1. Emirhan

  İncir reçelini görünce döktürmüşsün maşallah . Devamını bekliyorum :)

  Cevapla
 2. Merve

  Film gerçekten çok duygusal ve çok hoşuma gidiyor. Birçok kez seyretmeme rağmen hep ağlatıyor. Duygusallık olunca öyle odu. :) Başarılarımızın devamını beraber yapacağız inşallah canım.

  Cevapla
 3. Zeynep

  İncir Reçeli 1 ‘i izlemiştim çok beğenmiştim filmin konusunu. İncir Reçeli 2 ‘ yi henüz izlemedim ama eminim o da birincisi kadar güzel olmuştur. :)

  Cevapla
 4. Görkem

  Çok iyi bir film olduğu söyleniyor, hakkında da çok yorum yapıldı. Sinemada izleme fırsatım olmadı, tv’ye gelsin de bi izleyelim. :)

  Cevapla
 5. Meclis-i Âlâ

  İlk filmin yerini asla tutamaz onu herkes rahatlıkla söyleyebilir. Yine güzeldi bu filmde. Halil sezai iyi bir hava katmış.

  Cevapla
 6. özgur

  Halil Sezai yi hayatımıza katan birinci film kadar başarılı bulamadım açıkçası

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler