Mantıksız Adam (Irrational Man) filminin oyuncularını, konusunu, fragmanını, teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Irrational Man (Mantıksız Adam) filminde Abe Lucas, üniversitede felsefe hocalığı yapmaktadır. Oldukça yakışıklı ve karizmatik bir hoca olan Lucas gittiği her okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin dikkatini çekmektedir. Orta yaşlarına gelmiş olan Lucas, bu dönemde bir orta yaş bunalımı geçirmektedir. Lucas'ta tam bu sırada küçük bir şehrin üniversitesine hocalık yapmak için gelmiştir. Yaşadığı şeylerden artık zevk almayan felsefe hocası Lucas, yeni geldiği üniversitede başka bir hoca ile de ilişki yaşamaktadır. Ancak bundan da zevk alamayan Lucas, öğrencilerinden bir tanesi olan Jill ile arkadaşlık kurar. Oldukça iyi anlaştığı Jill ile bir gün kafede otururken Lucas arka masalarındaki bir konuşmaya şahitlik yapar. Bu masada duyduğu konuşmanın ardından Lucas, pek çok kişinin de ölmesini istediği bir kişiyi öldürmek için oldukça ayrıntılı bir plan yapmaya karar verir. Bu arada da öğrencisi Jill de kendisine aşık olmuştur.Yazar Yorumu

Irrational Man (Mantıksız Adam) filminde Abe Lucas, üniversitede felsefe hocalığı yapmaktadır. Oldukça yakışıklı ve karizmatik bir hoca olan Lucas gittiği her okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin dikkatini çekmektedir. Orta yaşlarına gelmiş olan Lucas, bu dönemde bir orta yaş bunalımı geçirmektedir. Lucas'ta tam bu sırada küçük bir şehrin üniversitesine hocalık yapmak için gelmiştir. Yaşadığı şeylerden artık zevk almayan felsefe hocası Lucas, yeni geldiği üniversitede başka bir hoca ile de ilişki yaşamaktadır. Ancak bundan da zevk alamayan Lucas, öğrencilerinden bir tanesi olan Jill ile arkadaşlık kurar. Oldukça iyi anlaştığı Jill ile bir gün kafede otururken Lucas arka masalarındaki bir konuşmaya şahitlik yapar. Bu masada duyduğu konuşmanın ardından Lucas, pek çok kişinin de ölmesini istediği bir kişiyi öldürmek için oldukça ayrıntılı bir plan yapmaya karar verir. Bu arada da öğrencisi Jill de kendisine aşık olmuştur. Irrational Man (Mantıksız Adam) filmi dışarıdan görüldüğü gibi bir romantik türünde bir film değil. Filmin türü için dram diyebiliriz kesinlikle. Yönetmenimiz ve senaristimiz olan Woody Allen, filmde yine kendi tarzını konuşturmuş. Film biraz ağır ilerliyor ancak sonuna kadar kendisini izlettirmeyi başarıyor. Filmin baş rollerinde yer alan Joaquin Phoenix ile Emma Stone'un oyunculuklarına söylenecek fazla bir söz yok. İkisi de zaten oldukça başarılı oyunculardan. Film ne çok kötü ne de çok iyi diyebileceğimiz tarzda. Ancak kendisini seyirciyi sıkmadan izletebiliyor.

Filmden Kareler

Mantıksız Adam
Senaryo7.2
Oyunculuk 8.1
Akıcılık6.5
Efekt5.7
6.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler