Cloverfield Yolu No: 10 (10 Cloverfield Lane) filminin oyuncularını, konusunu, fragmanını, teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

10 Cloverfield Lane (Cloverfield Yolu No:10) filminde Michelle erkek arkadaşı ile tartışmış ve şehirden uzaklaşmaya karar vermiştir. Şehir dışında yolda arabasını sürerken bir kaza yapar ve şarampolde aşağı yuvarlanır. Michelle gözlerini açtığında ayakları zincirli bir halde kendini bir odada bulur. Kendisin buraya kapatan kişi onu tedavi etmiş ve ardından da ayaklarını zincirlemiştir. Kendisini bu odaya kapatan Howard, Michelle'e sürekli olarak onun hayatını kurtardığını ve ona aslında teşekkür etmesi gerektiğini söylemektedir. Michelle dışarı çıkmak istediğinde ise Howard, dışarısının nükleer ya da ona benzer bir silah yüzünden yaşanamayacak bir halde olduğunu ve dışarı çıkarsa havadaki zararlı gazlardan dolayı öleceğini söyler. Howard daha önce donanmada çalıştığı için bu tarz bir saldırının haberini önceden almış ve bu sebepten dolayı da kendine bir sığınak inşa etmiştir. Michelle, Howard'ın bu anlattıklarına inanmasa da bir süre sonra Emmett ile de tanışınca onun doğru söylediğine inanır. Ancak bir süre sonra yaşanan bazı olaylardan sonra Michelle, Howard'dan ve anlattıklarından şüphelenmeye başlar.Yazar Yorumu

10 Cloverfield Lane (Cloverfield Yolu No:10) filmi bilim kurgu, gerilim ve gizem türündeki filmleri sevenler için birebir. Film başlarda bir gerilim filmi havasında başlıyor ardından da sonlarına doğru bilim kurguya doğru güzel bir geçiş yapıyor. Filmin en çok sevdiğim tarafı gizem havasını sonuna kadar koruyor olması. Her an filmdeki ana karakter gibi sizde şüphe içerisindesiniz. Acaba şimdi ne olacak, adam doğruyu mu söylüyor yoksa yalan mı söylüyor diye sizde merak içinde filmi izliyorsunuz. Bu da filmin oldukça akıcı bir şekilde geçmesini sağlıyor. Yani filmi izlerken sıkılmıyorsunuz. Bu yüzden oldukça başarılı bir film olduğunu düşünüyorum. Finali de oldukça güzeldi. Filmin ikincisi çıkabilir.

Filmden Kareler

Cloverfield Yolu No: 10
Senaryo7.8
Oyunculuk7.6
Akıcılık7.7
Efekt7.7
7.710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler