Siccin filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman :

Vizyon Tarihi : 26 Eylül 2014

Yönetmen :  Alper Mestçi

Oyuncular :   Pınar Çağlar Gençtürk , Koray Şahinbaş , Merve Ateş

Yapım Yılı – Yeri :  2014 – Türkiye


Tanıtım :

Siccin anlam olarak kafirlerin günahlarının kaydedildiği yer olarak tanımlanmıştır. Filmde Öznur çocukluğundan beri sevdalı olduğu teyzesinin oğlu Kudret ile gelecek olur mu , bir birlerini sevecekler mi diye bir büyücüye gitmesiyle başlar. Kudreti elde edebilmek için her yolu deneyen Öznur son olarak Kudretin eşi Nura büyü yaptıracaktır. Büyü beş yatsıya kadar Nisanın kanından olanların ölmesi üzerinedir. İslam ile ilgili yapılan filmlerde önde gelen isimlerden Alper Mestçi’nin 2014 yapımı siccin ( amel defteri ) 26 Eylül 2014’te gösterimdeydi.


Yorum :

Merhaba arkadaşlar.

Korku filmleri sevmeyenlerin bile beğenebileceği bir film. Yönetmen türklerin korkularından yola çıkarak tasarladığı bir film.Film kurgusu  takıntılılık üzerine yapılmış bir büyüyü anlatmaktadır. Büyünün yaptırılmasına yoğunlaşılmış bir film.Genelde bu sahneler geçiştirilip gösterilmez. Fakat bu filmde her yapılış anı gözler önünde. Efektler beklentinin üzerinde çok güzel yapılmış. Filmin finali sözde tahmin edilemeyecek sürpriz fakat tahmin edilebilecek kadar açık yapılmış. Filmdeki oyunculuk genel anlamda iyi olmasına rağmen bazı oyuncular şu sırlar dünyası gibi yerde oynayan ezbere oyunculardan farksız. Sınırlı yerlerde çekilmiş olan film korku derecesini azaltmış.Bazı sahnelerde nereden ne çıkacağı belli olabiliyor. Şuana kadar bu türde seyretmeyenler için en iyi denile bilir ama tabi ki bu türde daha iyi çekilmiş filmler var. Makyaj ve daha öncede dediğim efektler ustalık işi ve filmin en iyi yanı olmuş. Sinemadaki tadı vermesede seyredilebilir bir film olmuş.


Yazının Amacı :

Bu yazımızda Siccin filmi nasıl ? , Siccin izlenir mi ? , Siccin Filmi Konusu Nedir ?,Siccin Filmi Yorumları ,Siccin filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

 

Siccin
Senaryo7.9
Oyunculuk7.3
Akıcılık7.8
Efekt7.4
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
8.2

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. ibrahim

    tam benim tarzım izleyip yorumlarımızı paylaşcam paylasım ayrıca tesekkurler

    Cevapla
  2. ilker

    korkutmuyor, germiyor, rahatsız etmiyor. sadece cinci hocanın sahneleri ve genel olarak makyajlar iyiydi.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler