Yeni Ahit (The Brand New Testament ) filminin oyuncularını, konusunu, fragmanını, teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : - , ,

IMDB :  

Tanıtım

The Brand New Testament (Yeni Ahit) filminde tanrı insan görünümündedir. Değişik dünya tasvirleri içerisinde uğraşan bu tanrı en sonunda insan ırkını yaratır ve onların hayatları ile uğraşarak sıkıcı hayatını daha da eğlenceli kılmaya çalışır. Bu tanrı Brüksel'de hayatını sürdürmektedir. 10 yaşında bir kızı ve bir karısı olan bu tanrı bir evde yaşamaktadır. Tüm dünyayı ise bilgisayarı ile yönetmektedir. Evden gerçek dünyaya çıkış yeri ise çamaşır makinesidir. Tanrının 10 yaşındaki kızı Ea, babasının insanlara yaptıklarına dayanamaz ve dünyadaki herkesin telefonlarına ne kadar ömürlerinin kaldığını gönderir. Ardından da çamaşır makinesinden geçerek gerçek dünyaya adımını atar. Babası da kızının yaptıklarını öğrenince oldukça kızar ve çamaşır makinesine girerek kızının peşinden dünyaya gider. Tanrı artık dünyadadır ve kendisine karşı gelen kızını peşine düşmüştür.Yazar Yorumu

The Brand New Testament (Yeni Ahit) filmi oldukça ironi dolu bir film. Film başta kutsal dinlere hakaret ediyor gibi görünse de aslında tam tersine oldukça farklı bir betimleme ile güzel bir eleştiri yapıyor. Özellikle hristiyanlığa yapılan birkaç gönderme dışında pek fazla tepki alacak bir yapım olduğunu düşünmüyorum. Filmde tanrının oğlu İsa ancak babası onu cezalandırıyor. Sonra tanrı galiba bir kız çocuğu istiyor. 10 yaşındaki Ea filmde oldukça başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiş. Yönetmen ve görüntü yönetmenini de ayrı ayrı tebrik etmek gerekir. Gerek kamera açıları ve de seçilen mekanlar oldukça yerindeydi. Her karakter ayrı bir anlam ifade ediyor ve her biri de aslında kendi hikayelerinin baş rolündeler. Filmin en çok beğendiğim yanı yapılan tasvirlerdi. Yönetmen, senaryoyu oldukça başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarmış.

Filmden Kareler

Yeni Ahit
Senaryo8.1
Oyunculuk7.6
Akıcılık7.7
Efekt8
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler