Dönüm Noktası filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015

Yönetmen : Barry Levinson

Oyuncular : Al Pacino , Greta Gerwig , Nina Arianda

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – ABD , İtalya

Tanıtım

Washinton’da yapılan bir gösteride olumsuz eleştirilere maruz kaldıktan sonra aktörlükten soğuyan Simon Axler’ı ve başından geçenleri anlatan Dönüm Noktası filmi oscar ödüllü yönetmen Baryy Levinson tarafından çekilmiştir. Simon Axler 60 yaşına gelmiş ve günden güne aktörlük yeteneklerini yitirmektedir. Tiyatro da başına gelenler birde eşinden ayrılması onu iflasın eşiğine getirmiştir. Maddi ve manevi yönden göçüklerde olan Simon bir psikoloğa gitmeye karar verir. Terapi sırasında tanıştığı Sybil onun kurtarıcısı olur. Sybil’dan sonra herşey değişmeye başlayacaktır. Başrollük koltuğunda ünlü oyuncu Al Pacino bulunan Dönüm Noktası filmi oyuncu kadrosuyla da oldukça iddialı. Greate Gerwig , Nina Arianda , Dylan Baker ve Charles Grodin ile sağlam bir kadro kuran film büyük ses getirecek.

Dönüm Noktası bir çok romanı sinemaya uyarlanmış olan Philip Roth’un romanlarından bir tanesinden esinlenilmiştir.

Yazar Yorumu

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır beklenen filmlerden bir tanesi olan Dönüm Noktası film yorumunu yapacağız. Oyuncu kadrosundan bahsedelim ilk önce. Sinemanın meşhur isimlerinden , sinemaya ömrünü vermiş meşhur Al Pacino yine iş başında. Oynadığı bir çok film gişe rekorları kırmış ve aktörlüğü ile filmlere değer katmış bir isim. Al Pacino’nun yanı sıra Greate Gerwig ve Nina Arianda’nın da bulunduğu oyuncu kadrosu ciddi anlamda filmin kalitesini belli etmektedir.

Senaryoya bakacak olursak meslek hayatı bitmiş bir aktörün yaşantısını hayat mücadelesini ele alan film ilginç bir konuya değinmiştir. Komedi ve dram’ı bir arada götüren filmde bir yandan eğlenirken bir yanda da dram sahnelerinde duygulanırken buluyorsunuz kendinizi. Fragmanını bile eğlenerek izlediğim Dönüm Noktası film eleştirisi konusunda olumlu yönleri oldukça fazla. 17 nisan’da sinemalarda olacak filmin daha önce bir çok yalan haberleri çıkarılmış 25 Ocak’ta yayınlanacak denilerek bir çok insanı yanılgıya düşürmüşlerdir.

Son bir kaç yıldır yaygınlaşan roman filmleri seyirciler tarafından oldukça ilgi görmekte. Dönüm noktası filmi 30 roman yayınlamış ve bunlardan 4’ü sinemaya uyarlanmış olan yazar Philip Roth’un eserlerinden bir tanesidir. Vizyondaki filmlerin bir çoğundan güzel olan Dönüm Noktasını kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. 70 Yaşına gelmiş ve bunca yıl sinemaya emek vermiş Al Pacino gibi bir aktörün filmi kaçırılmamalı bence.

Filmden Kareler

dönüm noktası film yorumları dönüm noktası filmi iyi mi dönüm noktası film eleştirisi dönüm noktası oyuncuları dönüm noktası yorumları

Dönüm Noktası
Senaryo6.9
Oyunculuk7
Akıcılık7.1
Efekt6.7
6.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler