Aman Tanrım (Bruce Almighty) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini vs bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Aman Tanrım (Bruce Almighty) filminde Bruce, New York şehrinde ünlü bir kanalın muhabirliğini yapmaktadır. Kendisi oldukça sıcak kanlı ve komik olduğu için genel olarak ilginç ve komik olaylara gönderilir. Bu yüzden seyirci Bruce'u çok sevmektedir. Fakat Bruce'un hayali kanalın sunuculuğunu yapmaktır. Bir gün kanalın sunucu seçimlerinin sonucunu bir haberi sunarken alır. Bu haberin ardından çıldırır. Ekranda yapmış olduğu saçma hareketlerden dolayı işten kovulur. Tüm bunlara ek olarak Bruce'un hayatında hiçbir şey yolunda gitmemektedir. İşler artık o kadar çığırından çıkar ki Bruce artık tanrıya büyük bir haykırışta bulunur ve onun işini ondan daha iyi yapacağını bile iddia eder. Diğer gün bir telefon numarası onu arar ve bir binaya gelmesini söyler. Arayan kişi tanrıdır. Onun haykırışlarını duymuştur ve tüm güçlerini ona devredecektir. O saatten sonra artık Bruce, tanrının tüm güçlerine sahiptir.Yazar Yorumu

Aman Tanrım (Bruce Almighty) bana göre Jim Carrey'in en iyi komedi filmlerinden biridir. O kadar çok izledim ki yine yine izlerim. Her izlediğimde de sanki ilk kez izliyormuşum gibi bir his veriyor. Tabi bundaki en büyük etken Jim Carrey. Filmden öylesine muhteşem bir oyunculuk sergiliyor ki hayran kalıyorsunuz. Filmi izlerken sıkılmayacağınızı garanti ederim. Başından sonuna kadar çok eğleneceksiniz. Film bazı ülkelerde yasaklanmış. Neden yasaklanmış olduğunu anlayabilmiş değilim çünkü filmde tanrıya ya da herhangi bir dine hakaret eden bir şey yok. Ortada olmayan bir şey için de böylesine baş yapıt olan bir komedi filminin yasaklanması bana göre büyük bir saçmalık. Filmde dikkatimi çeken diğer bir şey de replikleriydi. Eğer dikkatli izlerseniz çok güzel replikleri yakalayabilirsiniz. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum. Filmin bir sahnesinde tanrı Bruce'a şu muhteşem sözleri söyler: '' Bir şey ne kadar kirlenirse kirlensin onu hemen silebilirsin. Çorbayı ikiye bölmek mucize değildir Bruce, sihirbazlıktır. İki işte çalışmakta olduğu halde çocuğunu futbol antrenmanına götürmeye zaman bulabilen bekar bir anne mucizedir. Uyuşturucuya hayır, eğitime evet diyen bir genç mucizedir. İnsanların hepsi onlar için bir şeyler yapmamı istiyorlar. Fakat anlamadıkları şu ki, yapacakları güçleri var. Bir mucize mi görmek istiyorsun evlat, mucizenin kendisi ol. '' Böylesine muhteşem repliklere sahip olan bir filmi kesinlikle kaçırmayın.

Filmden Kareler

601px-BruceAlmightS&W29 bd5e9e1aca944080931768dbc2eb32bc bruce-almighty maxresdefault

Aman Tanrım (Bruce Almighty)
Senaryo7.9
Oyunculuk8.4
Akıcılık8.1
Efekt8
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
8.2

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Sarp

    Konularinda iki uzman jim ve morgan. Inanilmaz oyunculuk muhtesem senaryo. Komedi oldugu kadar sorgulatiyorda

    Cevapla
  2. murat

    mutlaka izleyin ve arşivinize alın komedi nasıl yapılır öğretiyor adamlar…

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler