Sineklerin Tanrısı (Lord of The Files) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini vs bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Sineklerin Tanrısı (Lord of The Files) filmi Nobel ödüllü muhteşem bir kitabın sinemaya uyarlanmış versiyonu. 1990 yılı yapımı olan filmde içerisinde Amerikan askeri okulunda okumakta olan otuza yakın çocukları taşıyan bir uçak kaza yapar. Kazanın ardından bu askeri okulda okuyan çocukların hepsi ıssız bir adaya düşerler. Kazada hiçbir yetişkin hayatta kalmamıştır. Bu saatten sonra çocuklar birlik olarak bu adada hayatta kalmaya çalışmak zorundadır. Başlarda her şey normal bir şekilde devam etse aradan geçen günlerin sonunda bu düzen bozulur. Çocuklar arasında bir süre sonra liderlik tartışmaları baş gösterir. Çocuklar arasında gruplaşmaların başlaması ile birlikte çocuklar birbirlerine karşı acımasızlığa başlar. Bu acımasızlık tartışmaların artması ile birlikte vahşileşmeye kadar gidecektir.Yazar Yorumu

Sineklerin Tanrısı (Lord of The Files) filmi çok etkilendiğim ve çok sevdiğim filmlerden bir tanesidir. Senaryo kelimenin tek anlamı ile muhteşem. Çocukların bile ne kadar acımasızlaşabileceğini bizlere gösteren bu film aslında bir nevi insanoğlunun tasviri gibi. Filmin bazı sahnelerinde gerçekten gerildiğimi hissettim. Çocukların bir süre sonra taraflara bölünmesi ve bu taraflar arasında nefret ve acımasızlık sanki bizim dünyamızın bir özeti gibiydi. Bu film bizlere çok şey anlatıyor. 1990 yapımı olması sizlere yanıltmasın. Sırf konusu için bile izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Seyirciye bu tarz mesajlar veren filmleri her zaman sevmişimdir. Filmin pek çok felsefik yanı olduğunu düşünüyorum. Eğer siz de bu tarz filmleri seviyorsanız bu filmi kesinlikle kaçırmayın derim.

Filmden Kareler

11782_1 lord of the flies (6) LotF-Simon-and-Pig maxresdefault (1)

Sineklerin Tanrısı (Lord of The Files)
Senaryo8.4
Oyunculuk7.9
Akıcılık7.8
Efekt7.6
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler