The BFG filminin oyuncularını , teknik bilgisini , konusunu , fragmanını , özetini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - , ,

IMDB :  

Tanıtım

Kendini özel hisseden ve cadıların avlanma saatlerinde olduğuna inan Sophie bu düşüncesin de pekte haksız değildir. Her zaman yaptığı gece uyumayarak yorganının altında gizlice kitap okumaktaydı. Ne olduğunu anlamadığı bir şekilde büyük bir şey tarafından yakalandığını hissetti. Bu büyük yaratık kitaplarda okuduğu cadılarla hiç bir alakası yoktu. Dost canlısı bir dev onun yalnız kalbini ve seslenişlerini duymuş ve şehre gelerek onu kaçırmıştı. Devler ülkesine götürülen Sophie bu ortama alışması ve olan biteni alması biraz zaman aldı. Dost canlısı dev onu arkadaşı olarak görmekteydi fakat bu konuda herkes hem fikir değildi. Devler ülkesinde Sophie'nin varlığını farkeden diğer devler onu yakalamak için her yola başvuracaklardır. Roald Dahl'ın meşhur çocuk kitabı olan The BFG'den sinemaya uyarlanan film pek çok ülkede erken vizyona girdi. Ülkemizde ise 1 Temmuz 2016 tarihinde vizyona girecek.Yazar Yorumu

Yine Disney'den çok güzel bir film. Her filminde kalitesini bir adım ileriye taşıyan ve her yaştan herkese hitap eden fantastik ve macera filmlerini ustalıkla oluşturan Disney , The BFG filmiyle bunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Roald Dahl'in ünlü çocuk kitabı benimde çok sevdiğim The BFG kitabından sinemaya uyarlanmış olması zaten başlı başına bir güven veriyor. Filmin senaryosunun kalitesinin yanı sıra kurgu ve görüntü kalitesinin çok iyi olması da beni ayrıca etkileyen noktalardan biri oldu. Ailenizle , çocuklarınızla gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz , fantastik ve macera film severler için kaçırılmaması gereken on numara bir film. İzlemek isteyen kararsız kalan herkese tavsiye ederim.

Filmden Kareler

the bfg film yorumları the bfg konusu the bfg fragmanı

The BFG
Senaryo7.8
Oyunculuk7.6
Akıcılık8
Efekt8
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
7.9

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler